Střet rychlíku s autem na Domažlicku zastavil vlaky, řidič je v nemocnici

  13:54,  aktualizováno  15:21
Kvůli srážce rychlíku s autem se téměř na tři hodiny zastavil provoz na části mezinárodní trati z Prahy do Mnichova. Nehoda se stala krátce před polednem u Blížejova na Domažlicku. Řidič utrpěl středně těžká zranění.

Srážka Západního expresu s osobním vozidlem na Domažlicku zastavila provoz vlaků na mezinárodní trati. (19. 9. 2019) | foto: HZS Plzeňského kraje

Motorista, kterým je podle policie čtyřiadvacetiletý cizinec, jel v Renaultu Megane sám. Se Západním expresem se srazil na železničním přejezdu u Blížejova.

„Muže sanitkou transportujeme na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice. Jeho zranění jsou lehká až středně těžká, byl při vědomí,“ sdělila mluvčí krajské záchranné služby Mária Svobodová. 

Fotogalerie

V rychlíku, který jel z Německa přes Domažlice do Prahy, cestovalo zhruba osmdesát lidí. Nikdo z nich se při nehodě nezranil.

„Vlak je nyní ve stanici, což je zhruba 250 metrů od přejezdu, kde se nehoda stala. Zastavena je nejen doprava na železnici, ale také silniční doprava,“ sdělila krátce po nehodě policejní mluvčí Dagmar Brožová. Omezení se týkalo komunikace z Blížejova na Přívozec.

Podle webu Českých drah byl provoz  na trati z Domažlic do Staňkova zastavený téměř tři hodiny. Cestující, kteří jeli Západním expresem, museli počkat na další spoj. Místo osobních vlaků jezdily v daném úseku autobusy.

U nehody zasahovali profesionální hasiči z Domažlic a drážní hasiči.

Autor: