Pirát při předjíždění narazil do kamionu, další řidič musel uhnout do příkopu

  17:02
Jen pár centimetrů dělilo řidiče dvou osobních vozidel a kamionu od tragédie. Řidič jednoho z aut začal před horizontem přes plnou čáru předjížděl kamion, když v protisměru vyjelo jiné osobní vozidlo. Jeho šofér stačil na poslední chvíli uhnout a sjet do příkopu. Viník ale pokračoval v jízdě dál, pátrá po něm policie.

Nehoda se stala v úterý 27. října dvě minuty po 17. hodině na silnici II/232 přibližně 40 metrů před odbočkou na Bujesily na Rokycansku. V tu dobu už se stmívalo. Řidič, který nehodu způsobil, jel od Újezdu u Svatého Kříže.

Nebezpečný manévr zachytila palubní kamera ve Škodě Octavii, která kvůli bezohlednému jednání šoféra protijedoucího auta havarovala.

„V zatáčce na horizontu, kde je předjíždění zakázáno vodorovným dopravním značením, předjížděl neznámý řidič osobního auta kamion a při tomto manévru ohrozil řidiče protijedoucí Škody Octavia,“ uvedla pro iDNES.cz rokycanská policejní mluvčí Hana Kroftová. Při kolizi se nikdo nezranil.

Policisté se případem začali ihned zabývat a podařilo se jim zjistit, kdo řídil kamion. Jeho řidič uvedl, že auto, které ho předjíždělo, se při manévru s kamionem bočně střetlo. Škoda na kamionu přesáhla 50 tisíc korun. 

Po bezohledném řidiči, který předjížděl před horizontem a přes plnou čáru, pátrají policisté. Měl tmavě zelený vůz staršího typu. 

Podle policistů by to mohl být Volkswagen Passat. Právě toto vozidlo zachytila kamera při průjezdu Břasy o několik minut později.

„Žádáme případné svědky události, kteří v uvedený čas projížděli místem nehody nebo následně přes Břasy a mají ve vozidle záznamové zařízení, či mají jakékoliv informace k uvedenému vozidlu a řidiči, aby dopravním policistům napomohli odhalit viníka tohoto nebezpečného předjíždění,“ dodala Kroftová s tím, že svědci mohou volat na linku 158.