Policisté už podruhé obvinili řidiče traktoru, že jim vjel do cesty

  14:56
Policisté už podruhé obvinili z těžkého ublížení na zdraví traktoristu, který jim vjel v říjnu 2019 u Holostřev na Tachovsku do cesty, když pronásledovali jiné auto. Při srážce se vážně zranila policistka. První obvinění zrušil státní zástupce s tím, že je nutné prověřit i případnou spoluúčast na nehodě ze strany řidiče policejního vozu.

Policisté bourali u Holostřev na Tachovsku. | foto: Policie ČR

„Proto byl znalecký posudek doplněn. Soudní znalec vyhodnotil způsob jízdy policisty a nyní potvrdil, že řidič traktoru měl dostatek času, aby při dostatečném věnování se dopravní situaci mohl zareagovat a srážku s policejním vozidle odvrátit,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Traktorista začal odbočovat vlevo už v době, kdy jej předjíždělo policejní vozidlo se zapnutým majákem. Při kolizi se vážně zranila policistka. Za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí řidiči traktoru až čtyři roky vězení.

Nehoda se stala začátkem října 2019. Hlídka policistů spatřila BMW, které se řítilo vysokou rychlostí přes Bor. Otočila se za ním a začala ho pronásledovat. Řidič ale nereagoval. Při průjezdu Holostřevy chtěli policisté předjet traktor a došlo ke střetu. 

Traktor se po srážce převrátil na silnici a policejní vůz skončil na střeše v příkopu. V nemocnici skončili oba policisté i traktorista. 

Ujíždějící BMW zastavila později u Horšovského Týna jiná hlídka. Řídil ho drogový dealer.

Autor: