Po nehodě utekla zdrogovaná dvojice do lesa. Šofér tvrdí, že neřídil

  16:38
Policisté vyjížděli ve čtvrtek k nehodě dvou osobních aut u Chotíkova na Plzeňsku. Posádka vozidla, které přejelo do protisměru a nabouralo do protijedoucího vozidla, utekla po kolizi do lesa. Jak se ukázalo, muž i žena byli pod vlivem drog. Šofér ale tvrdí, že za volantem neseděl. Policisté nyní hledají svědky.

Šofér, který podle všeho zavinil nehodu u Chotíkova na Plzeňsku, utekl po srážce i se spolujezdkyní do lesa. Oba měli pozitivní test na amfetamin. | foto: HZS Plzeňského kraje

Nehoda se stala na hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary mezi Chotíkovem a Novou Hospodou. 

Podle policie dvojice jela v peugeotu od Úněšova směrem na Plzeň. Kolem deváté hodiny dopoledne nezvládl šofér na rovném úseku řízení a dostal smyk. Přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucí Škodou Octavia. 

V té cestovali tři lidé. Sedmačtyřicetiletá řidička, devětadvacetiletá žena a šestileté dítě. Nikdo z nich ošetření zdravotníků nepotřeboval. 

Stejně jako posádka peugeotu. Ta ovšem nečekala na příjezd policistů a utekla. Policisté dvojici našli v lese během několika minut. 

Proč lidé z peugeotu zmizeli, se ukázalo vzápětí. Osmatřicetiletý muž i jeho jednadvacetiletá spolujezdkyně se podrobili dechové zkoušce. „Obě zkoušky měly negativní výsledek. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl ale u obou pozitivní na amfetamin,“ upozornila policejní mluvčí Ivana Jelínková. 

S největší pravděpodobností peugeot řídil muž. I když to samé tvrdí jeho spolujezdkyně, muž vše popírá. Důvody má hned dva. Kromě pozitivního testu na drogy má zabavený také řidičský průkaz a nesmí tedy řídit motorová vozidla. 

„Žádáme svědky dopravní nehody, kteří mají k dispozici záznam z palubní kamery, na němž by byl vidět řidič peugeotu, nebo by svědectvím mohli potvrdit, kdo vůz řídil, aby se obrátili na policii,“ žádá veřejnost mluvčí.

Autor: