Policistům při honičce vjel do cesty traktor, tři lidé se zranili

  13:30
U Holostřev na Tachovsku se kolem poledne srazilo policejní vozidlo s traktorem. Nehoda se stala při pronásledování jiného auta, které nereagovalo na pokyn k zastavení. Záchranáři převezli do nemocnice řidiče traktoru a dvoučlennou posádku.

Policisté bourali u Holostřev na Tachovsku. | foto: Policie ČR

Proč šofér pronásledovaného BMW odmítl hlídce při projíždění Boru velkou rychlostí zastavit, zatím není jasné. V rychlé jízdě pokračoval směrem na Stříbro.

Fotogalerie

„Hlídka se za rychle projíždějícím vozidlem otočila a vůz BMW za pomoci světelného signálu STOP chtěla zastavit. Řidič však na znamení dané k zastavení ani na výstražné a zvukové zařízení nereagoval. Po průjezdu obcí Holostřevy chtěla hlídka předjet traktor, ten ovšem už začal odbočovat vlevo. Přitom došlo ke střetu,“ sdělila tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Traktor se po srážce převrátil na silnici, policejní vůz skončil na střeše v příkopu.

„Jednoho zraněného policistu přepravil do nemocnice vrtulník, jeho kolegyni a řidiče traktoru převezly sanitky,“ doplnila informace Jiroušková.

Mluvčí záchranné služby Mária Svobodová doplnila, že policista utrpěl středně těžká zranění, ale byl během převozu na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice při vědomí.

„Dále jsme šestapadesátiletého šoféra traktoru i policistku převezli také se středně těžkými zraněními pozemní cestou do nemocnice,“ vyjmenovala Svobodová.

Ujíždějící vozidlo bylo jinou hlídkou zastaveno později u Horšovského Týna.

Traktorista i policista, který řídil, měl dechovou zkoušku negativní.

Autor: