Auto s mrtvou ženou mohl smést ze silnice kamion, řidič o kolizi neví

  17:16
Na policii se přihlásil řidič kamionu, který našel na své soupravě stopy po možné kolizi s autem, jež před týdnem objevili pracovníci drah u kolejí v Plasích na Plzeňsku. Byla v něm mrtvá jednačtyřicetiletá žena. Řidič ale tvrdí, že nehodu vůbec nepostřehl.

Kriminalisté řeší dopravní nehodu, při níž v pondělí u Plas zemřela žena. | foto: HZS Plzeňského kraje

Podle zjištění MF DNES se jedná o polského řidiče, který se policistům přihlásil z Rakovníka ve Středočeském kraji. Všiml si, že na kamionu má stopy barvy po jiném vozidle. Policie po něm vyhlásila pátrání bezprostředně po nehodě.

„Nyní zjišťujeme, za jakých okolností došlo ke střetu obou vozidel,“ sdělila policejní mluvčí Iveta Kořínková.

Dodala, že musí počkat na výsledky znaleckého zkoumání, ke kterému přizvali znalce z oboru dopravy. Ten by měl také zjistit, zda je možné, že řidič opravdu o kolizi nevěděl.

Policisté už znají i výsledky nařízené soudní pitvy. Bližší informace ale zatím odmítají sdělit. Ve hře proto zůstává i verze, že řidičku mohla postihnout náhlá zdravotní indispozice.

Tragická nehoda u Plas

Pracovníci drah našli u kolejí zdemolovaný Seat Cordoba. Kriminalisté přesně nevěděli, kdy vozidlo havarovalo. Podle informací MF DNES to bylo zřejmě před šestou hodinou ráno, kdy žena jela do práce do Kaznějova.

Podle redaktora, který byl na místě nehody, řidička nejprve vyjela ze silnice do pravého příkopu, poté přejela na druhou stranu na louku.

Auto pak jelo po louce dolů z kopce, cestou vyvrátilo jeden ze zabetonovaných sloupků hradby. To ho ale nezastavilo. Pokračovalo dál po louce až na pole, které se svažuje k trati. Délka tohoto úseku je téměř půl kilometru.

V posledních metrech jízdy vůz pod polem narazil do skupiny mladých stromů a jeden zlomil. Následoval pád z několikametrového srázu ke kolejím. Tam se seat zastavil.

Auto sjelo z hlavní silnice ke kolejím, řidička nepřežila (3. září 2018)