Auto spadlo z mostu a převrátilo se na střechu, zranili se tři lidé

  10:28,  aktualizováno  15:51
Jeden těžce zraněný a dva další muži se středně těžkými poraněními. To je bilance víkendové nehody osobního vozidla u Plané na Tachovsku. Šofér nezvládl řízení, vyjel mimo silnici, kde auto spadlo z mostu a zůstalo ležet na střeše. Policisté nyní zjišťují, kdo vůz řídil.

Při nehodě u Plané na Tachovsku se v osobním vozidle zranili tři lidé. Auto spadlo z mostu a skončilo na střeše. | foto: HZS Plzeňského kraje

Nehoda se stala v noci na neděli kolem druhé hodiny.

„Pětatřicetiletého muže, který měl těžké zranění, ale byl při vědomí, jsme letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně. Další dva účastníci, ročník 1984 a 1995, utrpěli středně těžká poranění. Vzhledem k mechanismu úrazu jsme je pozemní cestou přepravili na urgentní příjem stejné nemocnice,“ uvedl za záchrannou službu Vítězslav Sladký.

Řidič jel ve vozidle značky Škoda Octavia ve směru od Plané na Novou Hospodu. „V místě, kde se nachází most, vyjel mimo komunikaci,“ sdělila krátce po nehodě krajská policejní mluvčí Markéta Fialová.

Později policisté upřesnili, že řidič při projíždění levotočivé zatáčky nezvládl řízení, vyjel mimo vozovku a dále najel na kovová svodidla a zábradlí mostu.

„V důsledku toho poškodil spodní část vozidla, které následně havarovalo pod úrovní komunikace. Zůstalo ležet na travnatém povrchu na střeše,“ popsala kolizi policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Fotogalerie

V octavii cestovali tři muži. Nejstarší, pětatřicetiletý muž, se podrobil dechové zkoušce. Ta měla pozitivní výsledek. „Přístroj naměřil 1,7 promile alkoholu. U ostatních byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení,“ dodala Jiroušková s tím, že policisté nyní zjišťují, kdo z mužů v době nehody seděl za volantem.

Na místo havárie dorazili i hasiči, kteří provedli protipožární opatření a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny. K vyproštění automobilu musel být přivolán jeřáb.

Škoda na vozidle je odhadnuta na 40 tisíc korun a na silničním zařízení činí 90 tisíc korun.

Autor: