Řidič nedal přednost, v jiném autě smeteném pod náklaďák šofér zemřel

  10:14
Šestapadesátiletý muž zemřel ráno při nehodě dvou osobních aut a jednoho nákladního vozidla nedaleko plzeňské okrajové čtvrti Litice.

Tragická nehoda se stala po sedmé hodině ranní za sjezdem na Litice, kde se kříží sjezd z dálničního přivaděče se silnicí na Radobyčice. 

„Posádky zdravotnické záchranné služby na místě resuscitovaly muže, ten bohužel přes veškerou naší snahu svým zraněním podlehl,“ sdělila za záchranáře Andrea Divišová.

Fotogalerie

Záchranná služba na místě ošetřila ještě jednoho muže, který nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení.

„Osobní vozidlo značky Ford, které řídil třiačtyřicetiletý muž, jelo po silnici I/27 ve směru od sjezdu z přivaděče u Litic směrem k ulici Řepná. Na křižovatce nedal šofér s největší pravděpodobností přednost a chtěl s vozidlem odbočit vlevo směrem na Radobyčice. Při tom došlo ke střetu s renaultem, který jel po hlavní silnici. Vozidlo řídil šestapadesátiletý šofér,“ popsala kolizi policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Po střetu byl renault odhozen do protisměru, kde právě projížděl nákladní vůz značky Daf. „Během čelního střetu zemřel řidič renaultu,“ uzavřela Hokrová.

Dechové zkoušky a testy na přítomnost omamných a psychotropních látek měly u obou přeživších šoférů negativní výsledky. 

Přibližné místo tragické nehody u Litic

Přibližné místo tragické nehody u Litic

Autor: