Osmdesátiletý senior nepřežil srážku s autem, tah na Německo byl zavřený

  21:02,  aktualizováno  21:25
V Ohúčově na Domažlicku srazilo osobní auto v podvečer chodce, který přecházel přes silnici. Osmdesátiletý muž nehodu nepřežil. Kvůli tragédii byl hlavní tah z Plzně přes Domažlicko do Německa úplně zavřený přes tři hodiny.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

Smrt chodce potvrdila policejní mluvčí Eva Červenková.

„Řidič vozidla Renault, který jel ve směru na Domažlice, v obci Ohúčov zřejmě přehlédl chodce, který přecházel hlavní komunikaci. Došlo ke srážce. I přes veškerou snahu záchranářů muž zraněním podlehl,“ uvedla policistka Červenková.

Záchranáři se marně snažili seniora resuscitovat. „ Utrpěl zranění neslučitelné se životem. Přes veškerou snahu náš lékař musel resuscitaci ukončit a konstatovat exitus. Na místo byl povolán koroner,“ řekla Andrea Divišová z krajské záchranné služby. .

Dechová zkouška u řidiče podle policistů vyloučila ovlivnění alkoholem. Případ si převzali kriminalisté.

Ohúčov je malá vesnička, kterou protíná hlavní silniční tah do Německa. Silničáři plánují, obchvat obce. I když jsou na vjezdech do Ohúčova osazené informační radary a policisté tam měřívají rychlost, rovná silnice svádí řidiče ke sešlápnutí plynového pedálu. U autobusových zastávek je jediný přechod pro chodce přes frekventovanou silnici.

Při srážce dvou aut na D5 u Rokycan zemřela řidička, směr na Prahu stál

V listopadu je senior už druhou obětí na silnicích Plzeňského kraje. V minulém týdnu nepřežila srážku dvou aut na sjezdu z dálnice u Rokycan 44letá žena. Podle prvních informací nečekaně zastavila na sjezdu z dálnice a zezadu do ní narazilo další auto.

Autor: