iDNES.cz

Předjížděný vůz odbočil, po střetu skončilo jedno z aut převrácené v příkopu

  12:18
V hlubokém příkopu převrácený na střechu skončil ráno seat, který se v Nýrsku na Klatovsku při předjíždění srazil s jiným vozidlem. Z vážně vyhlížející nehody vyvázli starší řidička seatu i šofér druhého auta s lehčími zraněními.

Řidič volkswagenu začal odbočovat k čerpací stanici ve chvíli, kdy ho předjížděl seat. Ten po srážce skončil převrácený v příkopu. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala na konci Nýrska nedaleko čerpací stanice po půl sedmé ráno. Podle dosavadních informací jel osmapadesátiletý řidič Volkswagenu Transporter od kruhového objezdu směrem na Klatovy.

„Na konci Nýrska začal odbočovat vlevo k čerpací stanici v době, kdy ho již předjížděla jednašedesátiletá řidička v seatu. Došlo ke střetu, po kterém skončil seat v příkopu na střeše,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Ženu museli hasiči z převráceného auta vyprostit, zvládli to bez použití hydraulických nástrojů. Pak ji předali záchranářům.

„Žena i řidič volkswagenu utrpěli lehčí zranění, odvezli jsme je do Klatovské nemocnice,“ informovala mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Oba řidiči měli negativní zkoušku na alkohol. „Celková výše škod činí 200 tisíc korun,“ vypočítala Brožová.

Příčinou a okolnostmi nehody se dopravní policisté nadále zabývají.

zpět na článek