Střet náklaďáku a dodávky má už dvě oběti, muž je v kritickém stavu

  16:54,  aktualizováno  17. června 14:46
Druhou oběť má úterní střet nákladního automobilu a dodávky v Tisové na Tachovsku. Při nehodě se zranilo celkem osm lidí, osmačtyřicetiletá žena zraněním podlehla na místě. Ve středu přišla zpráva, že v nemocnici zemřela další žena a další muž je v kritickém stavu. Další čtyři lidé také utrpěli vážná zranění.

Úmrtí druhé osmatřicetileté ženy ve středu potvrdila mluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Gabriela Levorová.

„Žena utrpěla vážná poranění, která byla neslučitelná se životem. Zdravotní stav sedmadvacetiletého muže, který byl do nemocnice přivezen, je kritický. Další pětadvacetiletý muž je ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Zdravotní stav posledního pacienta, muže středního věku, je také velmi vážný,“ sdělila mluvčí Gabriela Levorová.

Také stav muže, který byl letecky transportován do motolské nemocnice, zůstává nadále vážný. „Je ale ve stabilizovaném stavu,“ řekla mluvčí Fakultní nemocnice v Motole Pavlína Danková.

Ve Stodské nemocnici zůstávají další dva muži, kteří utrpěli středně těžká zranění.

„Z dosavadního šetření vyplývá, že od obce Trnová jel čtyřiačtyřicetiletý řidič  nákladní soupravy ve směru na Novou Hospodu. Při projíždění pravotočivé zatáčky v obci Tisová vyjel návěs do protisměru, kde narazil do protijedoucí dodávky. Při střetu se v dodávce zranilo osm cizinců,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. 

Řidič kamionu se při nehodě nezranil. Dechovou zkoušku měl negativní. U pětadvacetiletého šoféra dodávky byl proveden odběr krve. 

„Pět osob jsme vyprostili pomocí hydrauliky a to odstřižením posuvných dveří dodávky,“ informoval mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

V místě nehody zasahovaly všechny složky záchranného systému. „Zdravotníci vyslali na místo kromě sanitek také vrtulník letecké záchranné služby z Líní a na pomoc přiletěl druhý záchranářský vrtulník z Prahy,“ doplnila Svobodová.

Silnice II/199 byla na několik hodin zcela uzavřena. Dopravu policisté odkláněli  na Nové Hospodě a na křižovatce na Pernolec. Po šesté večer se podařilo provoz obnovit.

Místo nehody u Tisové na Tachovsku

Místo nehody u Tisové na Tachovsku

Autor: