Čtrnáctiletý motorkář spadl v zatáčce, stroj ho odmrštil dvacet metrů daleko

  14:10
Vážné zranění utrpěl nezletilý motorkář, který boural na Klatovsku. Zhruba čtrnáctiletý hoch v zatáčce nezvládl řízení, vyjel ze silnice a zůstal ležet asi 20 metrů od stroje.

ilustrační snímek | foto: ZZS PK

Nehoda se stala v pondělí po čtvrté hodině odpoledne na silnici mezi Albrechticemi a Ostružnem.

Chlapec poté, co nezvládl projet zatáčkou, vyjel mimo silnici a spadl asi z pětimetrového svahu do křoví. Motorka ležela asi 20 metrů od něj.

„Hasiči ze Sušice byli na místě jako první a zahájili předlékařskou první pomoc. Zraněnou osobu následně předali do péče zdravotnické záchranné službě a zajišťovali přistávací plochu pro povolaný vrtulník Letecké záchranné služby z Českých Budějovic, protože vrtulník z Líní byl na jiné události,“ popsal zásah mluvčí hasičů Michal Holeček.

První máj lákal motorkáře, nehodu na Klatovsku jeden z nich nepřežil

K vážné nehodě byly kromě vrtulníku vyslány výjezdové skupiny záchranářů z Klatov a Sušice. „Nezletilý řidič motorky utrpěl vážné zranění a byl při vědomí transportován na emergency Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně,“ uvedl mluvčí záchranné služby Lukáš Uherek.

Policisté u školáka nemohli vzhledem k jeho poranění provést dechovou zkoušku, nařídili proto odběr biologického materiálu v nemocnici.

„Nehodou se dopravní policisté nadále zabývají,“ uzavřela policejní mluvčí Michaela Raindlová.

8. srpna 2022

Autor: