U Plzně motorkář srazil dítě, od nehody ujel. Chlapec skončil v nemocnici

  17:36,  aktualizováno  18:52
V neděli odpoledne se střetl chodec a motorkář na silnici nedaleko Plzně. Na místo vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. Záchranáři ošetřili a do nemocnice převezli dítě mladší patnácti let. Motorkář od nehody ujel a policie po něm pátrá.

ilustrační snímek | foto: ZZS PK

„Dnes v 16:28 hodin došlo na komunikaci II/180 mezi obcemi Město Touškov a Kozolupy k dopravní nehodě. Neznámý řidič nezjištěného motocyklu, který jel ve směru na Kozolupy, zřejmě nezvládl zareagovat na vzniklou situaci v provozu, když mu z levé strany vběhl do jízdní dráhy nezletilý chlapec a následně došlo ke střetu hocha s motocyklem,“ uvedla krajská mluvčí policie Eva Červenková.

Motorkář od nehody ujel směrem na Kozolupy. Dítě bylo zraněné a pomoc mu poskytli záchranáři.

„Záchranáři na místě ošetřili chlapce mladšího 15 let, utrpěl středně těžká zranění při vědomí transportován na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň- Lochotín,“ řekla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Z prvotního vyšetřování policie vyplývá, že motorka byla silniční a měla bílou barvu a výrazné dva zelené pruhy. Po nehodě mu chybí jedno zpětné zrcátko. Řidič byl oblečen do černého oblečení a na hlavě měl černou helmu.

„Žádáme případné svědky dopravní nehody, kteří by mohli pomoci s objasněním, aby se ozvali na linku 158,“ uvedla Červenková.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: