Osmnáctiletý otočil auto přes střechu, zranil sebe a čtyři nezletilé

  10:10
Rychlá jízda se nevyplatila teprve osmnáctiletému řidiči, který ve čtvrtek v podvečer havaroval na Klatovsku. Nezvládl projet zatáčkou, dostal smyk a auto několikrát přetočil přes střechu. Zranil nejen sebe, ale i čtyři nezletilé dívky, které vezl.

V osobním autě, jehož řidič nezvládl na Klatovsku řízení a několikrát se s ním převrátil přes střechu, se zranilo pět lidí. | foto: HZS Plzeňského kraje

Nehoda se stala krátce po sedmé hodině večer na silnici mezi Kolincem a Jindřichovicemi.

Podle policie jel mladý šofér mercedesu příliš rychle a nezvládl projet mírně levotočivou zatáčku.

„Dostal smyk, vjel vlevo mimo komunikaci na pole, kde se několikrát s vozem otočil přes střechu,“ popsala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Dodala, že řidič se podrobil dechové zkoušce, jejíž výsledek byl negativní. Předběžná škoda se odhaduje na 50 tisíc korun. 

Fotogalerie

Při nehodě utrpěla zranění celá osádka vozu. Dvě dívky mladší patnácti let měly středně těžká zranění, vrtulník je přepravil na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice. Podle záchranářů byly obě pacientky při vědomí.

„Další dvě dívky, také mladší patnácti let, měly povrchová a velmi lehká zranění. Záchranáři je převezli do Klatovské nemocnice. S lehkým zraněním vyvázl i řidič,“ vyjmenovala mluvčí záchranářů Mária Svobodová. Nehodu dále vyšetřuje policie.

Řidič havaroval na silnici mezi Kolincem a Jindřichovicemi na Klatovsku.

Řidič havaroval na silnici mezi Kolincem a Jindřichovicemi na Klatovsku.

Autor: