Po nehodě tří aut na Klatovsku zemřeli dva lidé, dva jsou zranění

  11:40
Tragické následky má nedělní nehoda tří vozidel u Dolní Lhoty na Klatovsku. Na místě v jednom z aut zemřela šestadvacetiletá spolujezdkyně. Stejně starý řidič téhož vozu zemřel na následky těžkého zranění v nemocnici. Zranění utrpěli i další dva lidé. Kdo nehodu zavinil, policisté stále vyšetřují.

Při nehodě tří osobních vozidel zemřeli dva lidé. | foto: HZS Plzeňského kraje

Tragická nehoda se stala po sedmé hodině večer nedaleko obce Dolní Lhota. 

Podle policie pětaosmdesátiletý muž z Klatov jel kolem sedmé hodiny večer s Volkswagenem Polo od obce Dolní Lhota.

„Na křižovatce došlo ke střetu s přijíždějícím vozidlem značky Honda Civic, které jelo po hlavní silnici, a to ve směru od Klatov na Janovice nad Úhlavou,“ popsala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Honda se po nárazu dostala do smyku, přejela do protisměru, kde se levým bokem střetla s přední části vozidla Dacia Logan, které přijíždělo od Janovic nad Úhlavou.

V hondě zemřela šestadvacetiletá žena, která seděla na místě spolujezdce. „Utrpěla zranění neslučitelná se životem,“ uvedla mluvčí krajských záchranářů Mária Svobodová. 

Tragická nehoda na Klatovsku. Při kolizi tří osobních vozidel zemřeli dva lidé.

Tragická nehoda na Klatovsku. Při kolizi tří osobních vozidel zemřeli dva lidé.

Šestadvacetiletý řidič hondy při kolizi utrpěl těžké zranění a vrtulník jej přepravil do Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně. „Tam bohužel později zemřel,“ doplnila Ladmanová.

Záchranáři dále převezli se středně těžkým zraněním do Klatovské nemocnice další dva účastníky nehody, devětapadesátiletého šoféra a jeho o dva roky mladší spolujezdkyni z dacie. 

Dva řidiči se podrobili dechovým zkouškám. Obě měly negativní výsledky. Zdravotní stav šoféra z hondy tuto zkoušku neumožnil.  

Policie příčinu i okolnosti nehody vyšetřuje. Zatím není jasné, kdo kolizi způsobil. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti,“ dodala mluvčí.

Autor: