Řidič vjel do protisměru, při čelní srážce se smrtelně zranila spolujezdkyně

  16:52
Tragická nehoda se stala před polednem na hlavní silnici z Plzně na Klatovy u Kokšína. Čelně se tam srazila dvě osobní auta poté, co jeden z řidičů kvůli náhlé zdravotní indispozici vyjel do protisměru. V nemocnici na následky zranění zemřela jeho devětaosmdesátiletá spolujezdkyně.

Vážná nehoda na Klatovsku. Při čelní srážce dvou osobních vozidel se těžce zranila starší spolujezdkyně, v nemocnici zemřela. (21. června 2022) | foto: HZS Plzeňského kraje

Podle policie třiašedesátiletý řidič z obce na severním Plzeňsku jel Škodou Octavia ve směru od Plzně na Klatovy.

„Pravděpodobně vlivem náhlé změny jeho zdravotního stavu vjel do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s protijedoucím volvem,“ popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Na místo vyjely všechny složky integrovaného systému. Hasiči museli řidiče octavie a jeho vážně zraněnou spolucestující vyprostit, dalším zraněným byl dvaačtyřicetiletý šofér druhého vozu.

Devětaosmdesátiletou ženu ze škodovky museli záchranáři připojit na umělou plicní ventilaci, na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni ji přepravil vrtulník.

Podle Vítězslava Sladkého ze záchranné služby byla pacientka v kritickém stavu. Později policie informovala, že žena přes veškerou snahu lékařů zemřela.

Sanitkou přepravili záchranáři do plzeňské nemocnice oba řidiče, kteří utrpěli středně těžká zranění. U zemřelé ženy policisté nařídili soudní pitvu. Oba řidiči měli negativní zkoušku na alkohol.

Nehodu dále vyšetřují kriminalisté. Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 95 tisíc korun.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.