Cizinec v protisměru smetl auto, v něm se vážně zranil policejní psovod

  16:04
Letecká záchranná služba přepravila do nemocnice policejního psovoda, do jehož vozidla u Bezděkova na Tachovsku narazila dodávka. Její řidič nezvládl řízení a v zatáčce vyjel do protisměru.

Na Tachovsku přejela dodávka do protisměru a smetla služební auto policejního psovoda. | foto: Krimi Plzeň

Vážná nehoda se stala v neděli před jedenáctou hodinou večer. Podle policie devětačtyřicetiletý cizinec jel s dodávkou ve směru na Novou Hospodu.

„U Bezděkova po průjezdu mírnou pravotočivou zatáčkou z dosud nezjištěných příčin vyjel do protisměru, kde se střetl s právě projíždějícím služebním vozidlem policejního psovoda,“ uvedla policejní mluvčí Eva Červenková.

K nehodě vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně záchranářského vrtulníku, který vážně zraněného psovoda přepravil do nemocnice. Hasiči ho ze zdemolovaného auta museli vyprošťovat.

„Jednu osobu jsme vyprostili pomocí hydraulických nástrojů. Místo nehody jsme zajistili a uklidili fragmenty havarovaných vozidel,“ řekl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Řidiči dodávky se nic nestalo. Bez zranění vyvázli i dva služební psi, kteří v době srážky byli ve vozidle.

Dechovou zkoušku na alkohol měl cizinec negativní. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ doplnila Červenková a upozornila, že nadcházející zimní počasí s sebou přináší i výrazné změny povětrnostních podmínek.

„V souvislosti s tím apelujeme na všechny řidiče, aby za volantem byli obezřetní, opatrní a zbytečně neriskovali jak své zdraví, tak i životy ostatních účastníků silničního provozu,“ žádá mluvčí.

Autor: