Nárazy do stromu. Na Plzeňsku zemřel řidič, na Tachovsku dva zranění

  12:04,  aktualizováno  14:25
U dvou vážných nehod, kdy auto narazilo do stromu, zasahovali v neděli záchranáři v kraji. Vrtulník vzlétl v noci k dopravní nehodě na Tachovsku, při které se vážně zranili dva mladí lidé. O několik hodin později u obce Vysoká Libyně narazil řidič do stromu, když se mu při řízení náhle zastavil krevní oběh a upadl do bezvědomí. Na místě zemřel.

ilustrační snímek | foto: Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

„U obce Vysoká Libyně směrem na Bílov narazilo osobní auto do stromu. Třiasedmdesátiletému řidiči se zřejmě během jízdy zastavil oběh a upadl do bezvědomí. Tato indispozice byla důvodem nehody. Lékař na místě konstatoval úmrtí,“ řekla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Záchranáři na místě ošetřili o tři roky mladší spolujezdkyni. V automobilu s nimi ještě cestovala patnáctiletá dívka, té se nic nestalo. 

„Nehoda se stala kolem 09:30 na rovince místní komunikace u obce Vysoká Libyně ve směru na Bílov,“ uvedla krajská mluvčí policie Ivana Jelínková.

nehoda se stala u obce Vysoká Libyně

nehoda se stala u obce Vysoká Libyně

Mladý řidič zřejmě nezvládl řízení a narazil do stromu

„K dopravní nehodě došlo u Boječnice ve směru na Domažlice, kdy jednadvacetiletý řidič zřejmě nezvládl řízení a v zátočině s vozidlem Renault Twingo narazil do stromu,“ řekla Jelínková.

Řidič i jeho o dva roky mladší spolujezdkyně skončili v péči záchranářů. Řidiče transportoval vrtulník ve velmi vážném stavu v bezvědomí se zajištěnými dýchacími cestami na urgentní příjem Fakultní nemocnice. Žena byla při vědomí, nicméně její četná zranění si taktéž vyžádala letecký transport do nemocnice.

Dechovou zkoušku na místě nemohli policisté provést kvůli rozsahu zranění a nařídili odběr krve v nemocnici.

nehoda se stala u obce Boječnice na Tachovsku

nehoda se stala u obce Boječnice na Tachovsku

Autor: