Řídil ten druhý, tvrdí oba opilí muži z auta, které zavinilo nehodu

  11:46
Mezi Domažlicemi a Kdyní se ve čtvrtek večer střetla dvě osobní auta. Řidič jednoho z nich nezvládl projet zatáčkou a vjel do protisměru. Policisté nyní zjišťují, kdo seděl za volantem. Ve vozidle totiž byli dva opilí muži a oba tvrdí, že seděli na místě spolujezdce.

Domažličtí policisté vyšetřují srážku dvou vozidel mezi Domažlicemi a Kdyní. Ve vozidle, které nehodu způsobilo, seděli dva muži. Oba shodně tvrdí, že neřídili. Oba měli alkohol v krvi. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala před jedenáctou hodinou večer za křižovatkou na Mrákov.

„Dosud nezjištěný řidič Audi A6 jel od Kdyně ve směru na Domažlice. Při průjezdu prudké pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat, a vjel do protisměru,“ popsala nehodu domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Vůz se srazil s Toyotou Proace, která jela od Kdyně a řídil ji dvaatřicetiletý muž.

Při kolizi nikdo neutrpěl zranění. Alkohol u řidiče toyoty vyloučila dechová zkouška. Čtyřiatřicetiletý a o dvanáct let mladší muž z audi měli oba dechové zkoušky na alkohol pozitivní.

„Mladší muž nadýchal 1,14 promile, u staršího byl výsledek dechové zkoušky o něco vyšší, 1,34 promile alkoholu. Oba shodně uváděli, že seděli na místě spolujezdce a že vozidlo řídil ten druhý,“ uvedla Brožová.

Oba muže policisté převezli do zdravotnického zařízení, kde se podrobili   lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Kdo z nich skutečně řídil, budou nyní rozplétat domažličtí dopravní policisté.

Škoda na audi byla vyčíslena na 200 tisíc korun, na toyotě na 450 tisíc korun.