Žena hodila s úřednicí o zeď, když jí nedala čip pro psa zdarma. Dostala podmínku

  12:16
Za napadení úřednice dnes uložil Denise Bimbové Okresní soud v Plzni podmínečný trest třicet měsíců na tříletou zkušební dobu. Žena také musí zaplatit náhradu škody ve výši 7626 korun. Rozsudek není pravomocný, obžalovaná si vzala čas na rozmyšlenou na případné odvolání. Její matka Kvetoslava, která se incidentu také účastnila, byla zproštěna.

Okresní soud Plzeň-město, budova Hamburk u plzeňského hlavního nádraží. (17. 6. 2022) | foto: Petr Eret, MAFRA

U soudu bylo pořádně rušno. Poté, co soudce vyslovil rozsudek, starší z žen začala vykřikovat, že je to všechno lež a že její dcera nic neprovedla. Po několika upozorněních ji soudce vykázal ze soudní síně. Při odchodu ještě zakřičela: „Moje dcera nic neudělala. Zničil jste jí život.“

Spor se vloni v březnu rozhořel na radnici centrálního plzeňského městského obvodu kvůli čipu, který chtěly ženy pro psa od úřednic zdarma. Zaměstnankyně úřadu ženám vysvětlovaly, že pro čip musejí k veterináři a tam za něj zaplatí 400 až 600 korun. Teprve poté mohou přijít přihlásit psa a zaplatit poplatek.

Nedostaly čip pro psa zdarma, tak napadly úřednici, viní obžaloba matku s dcerou

„Přišly s tím, že jim veterinář řekl, že čip proplatíme. Vysvětlovala jsem jim, že to není možné. Tvrdily, že peníze na čip nemají, protože pobírají dávky v hmotné nouzi. S kolegyní v kanceláři jsme se jim to snažily vysvětlit. Rozčílilo je to. Protože nadávaly na všechno, kolegyně vstala a řekla, že to nevyřešíme. Otevřela dveře od kanceláře a řekla: Prosím. Mladší z žen šla,“ popsala u květnového soudu počátek konfliktu úřednice, která pak slyšela, jak mladší z žen nadává na chodbě její kolegyni.

Napadená žena uvedla, že mladší ze souzených na chodbě řekla, ať se uklidní a netyká ji. „Chytila mě za vlasy, tlačila mi hlavu k zemi. Snažila jsem se z toho dostat. Viděla jsem, jak napřahuje ruku. Začala jsem křičet o pomoc. Když se otevřely dveře od protější kanceláře, mladší z žen se mnou hodila na zeď. Padla jsem. Když jsem se zvedala, ta starší mě udeřila rukou do zad,“ sdělila úřednice, která tehdy skončila v pracovní neschopnosti.

Obě obžalované ženy od začátku naopak tvrdily, že se násilí nedopustily, ale napadené byly ony.

Agresivní klient hrozil v Brně sociálce i strážníkům (28. ledna 2016):

28. ledna 2016