iDNES.cz

Jako v Discopříběhu, tři naháči běželi po plzeňském náměstí Republiky

  12:04
Tři naháči způsobili v sobotu večer poprask na plzeňském náměstí Republiky. Utíkali po silnici od Františkánské směrem k Prešovské ulici. Záhy se ukázalo, že to byl nastávající ženich s kamarády, kteří si chtěli zpestřit rozlučku se svobodou. Většině Plzeňanů tak připomněli scénu ze známého Discopříběhu.

Rozdíl mezi komediálním muzikálem z roku 1987 a scénou z uplynulé soboty byl nepatrný. Zatímco ve filmu Rudolf Hrušínský nejmladší běžel nahý napříč náměstím Republiky, nyní si třicetiletý ženich a jeho dva kamarádi dali kolem desáté hodiny večer běh po silnici na okraji náměstí.

Naháčů si okamžitě všimli kolemjdoucí a někteří si je dokonce stihli natočit na mobil. To se povedlo například Radce Nováčkové, která jejich počínání považuje za legraci. Stejně tak i drtivá většina diskutujících na Facebooku.

„Jsou to prostě frajeři, na tenhle výkon musí mít člověk koule a hoši ukázali, že je mají. Po všech těch vládních šaškárnách a omezeních chtějí lidi srandu a je super, že tohle pobavilo. Možná by se z toho měla udělat ohlašovaná tradice. Od příštího roku Hrušínského běh,“ píše se v příspěvcích.

Naháčů si ale všimli také strážníci, kteří zrovna na náměstí dohlíželi na veřejný pořádek při kulturní akci.

„S každým z trojice vyřešili přestupek proti občanskému soužití pokutou,“ sdělila mluvčí městské policie Jana Pužmanová. Dodala, že šlo spíše o symbolický trest v řádu stokorun.

Autor:
zpět na článek