Vysoký kaštan se zlomil a spadl na zaparkovaná auta, nikoho nezranil

  16:00
Vzrostlý strom spadl ve čtvrtek večer na tři auta zaparkovaná v ulici Na Belánce v centru Plzně. Mohutný kaštan poničil tři automobily, jejich majitelé zatím škodu nevyčíslili.

Několikametrový kaštan se rozlomil v půl osmé večer. Dopadl na vozidla, ve kterých nikdo neseděl a ani se nikdo nepohyboval v okolí.

„Je to šílené. Přímo tady je vstup do prodejny potravin Norma. Denně tady chodíme na nákupy a zrovna dnes jsme s malou dcerkou přijely asi deset minut před tím, než se to stalo. Kdybychom se jen o chvíli zpozdily, mohly jsme být mrtvé,“ řekla na místě pro server krimi-plzen.cz kolemjdoucí žena. 

Strom spadl na auta

Na Belánku přijeli hasiči ze stanice Plzeň-střed, kteří odstranili popadané větve a zprůjezdnili silnici. „Zásah trval několik minut,“ sdělil operační důstojník hasičů Robert Kučera.

Policie případ eviduje jako škodní událost. „Majitelé vozidel zatím nevyčíslili škody,“ uvedla mluvčí plzeňských policistů Veronika Hokrová.

 Proč se strom rozlomil, se nepodařilo na Správě veřejného statku Plzně, která má zeleň ve městě na starosti, zjistit. Její zaměstnanci mají dnes nařízenou dovolenou.