Policie obvinila lyžaře za srážku na sjezdovce, po níž zemřel Emil Kintzl

  14:34
Policisté obvinili z usmrcení z nedbalosti 52letého muže, který se v březnu na sjezdovce v Kašperských Horách srazil se šumavskou legendou Emilem Kintzlem. Osmaosmdesátiletý muž na následky zranění zemřel v nemocnici.

Emil Kintzl na archivním snímku | foto: Archiv Emil Kintzl

Mladší z lyžařů podle policejní mluvčí Dany Ladmanové včas nezareagoval na druhého lyžaře, který přejížděl šikmo svahem.

„Došlo k bočnímu nárazu a pádu mužů. Starší z mužů utrpěl zranění, se kterým byl leteckou záchrannou službou transportován do nemocnice. Tam o dva dny později na následky zranění zemřel. Policisté si ve věci vyžádali znalecký posudek z oboru zdravotnictví, odvětví soudní lékařství i oboru sport, odvětví lyžování. Podle znaleckého posudku podezřelý muž porušil tři pravidla vydaná Mezinárodní lyžařskou federací FIS, která jsou pro lyžaře na sjezdových tratích závazná,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Emil Kintzl

Trestní stíhání policisté zahájili po obdržení posudků, čtyři měsíce po tragické srážce. Obviněnému hrozí až tříleté vězení.

Emil Kintzl byl legendárním propagátorem a znalcem Šumavy. Byl učitelem, autorem několika knih, neúnavný organizátor sportovních a dalších akcí. Věnoval se lyžování a turistice.

Podle jeho přátel byl do poslední chvíle v plné síle, přestože 23. února oslavil už 88. narozeniny. Ještě v pátek přednášel o Šumavě v Enviromentálním centru v Železné Rudě.

Na Emila Kintzla shodou okolností o uplynulém víkendu vzpomínali v šumavském kostele v Mouřenci u Annína při zakončení sklářské anennské pouti. Jeho památku uctili také u křížku nedaleko mostu v Anníně, který Kintzl před roky obnovil.

Autor: