Franta z Mostu! točí film o výhře snů, vtipy vymýšlí přímo na place

  9:24
Kostel v Líšné na Rokycansku je jedním z míst, kde se právě natáčí film Štěstí je krásná věc. Kromě hlavních představitelů Karla Zimy a Petry Hřebíčkové si v komedii zahraje také Zdeněk Godla, jehož proslavil seriál Most!

Do kostela vcházejí Čenda a Jana. Protože jsou bez práce a mají dluhy, prosí o peníze místního faráře. Kněz nakonec zvláštním způsobem jejich žádosti vyhoví. Dá jim loterijní tiket, který požehná.

Právě tato klíčová scéna připravovaného filmu Štěstí je krásná věc se natáčela v Líšné na Rokycansku. Komedie zamíří do kin příští rok.

Neobvyklá pomoc skutečně zafunguje. Partneři vyhrají 176 milionů korun a jejich život nabere zcela jiné obrátky. Splatí finanční závazky. Začínají poznávat nový svět. Vynořují se ale i zapomenutí kamarádi či nepřející sousedé. Miliony postupně narušují vztah mezi Čendou a Janou.

V hlavních rolích se představí Karel Zima a Petra Hřebíčková. „I přes peripetie, kdy se nám vyměnil režisér a moc nám nepřeje počasí, se mi hraje dobře. Štáb je skvělý. Navíc mám úžasného parťáka,“ uvedla herečka.

Štěstí je krásná věc

Film totiž nejdříve režíroval Tomáš Svoboda, který měl ovšem nedávno vážnou dopravní nehodu. Na jeho místo proto nastoupil Jiří Novák. Hřebíčková letos figuruje už ve třetím snímku. Předtím se jednalo o komedie Přes prsty a Příliš osobní známost. Umělkyni vyhovuje nejenom pracovní vytíženost, ale také možnost překonávat vlastní hranice.

„Zažila jsem spoustu věcí, které by mě jinak minuly. Byli jsme třeba v Hurricane Factory, kde jsme si zkoušeli volný pád,“ doplnila Hřebíčková. Čenda s Janou jsou podle ní především obyčejní lidé bez zbytečných ambicí, kteří žijí tady a teď.

Ve snímku se blýskne také Zdeněk Godla, jehož proslavil úspěšný seriál Most! Originálně se zhostil postavy Patrika, který se s dvojicí náhodou seznámí. Později se z nich stávají přátelé. Spolu s Čendou například navštíví už zmíněného duchovního, s nímž si tentokrát chtějí vyřídit účty. I tato scéna vznikala v líšenském kostele svatého Václava.

Na place je sranda, nedržíme se úplně předlohy, říká Godla

„Na place je sranda. Nedržíme se úplně stoprocentně předlohy. Občas k ní něco dodáme, jak se to zrovna hodí,“ přiznal. Smysl pro humor v sobě nezapře. Když si myslí, že je potřeba některé dialogy trochu okořenit vtipem, své nápady hned konzultuje s režisérem. „Většinou mi vyhovují,“ dodal.

Nabídky na další natáčení se Godlovi teď jenom hrnou. Kromě seriálu Ordinace v růžové zahradě se třeba objevil v pohádce A boy called Christmas, kde ztvárnil elfa.

Zdeněk Godla je jednou z hvězd seriálu Most!

„To bylo úplně nejlepší, protože jsem vůbec nemluvil. Masky nemuseli dělat. Uši mám svoje,“ zažertoval.

V červenci se chystá do Itálie, kde se zrodí film o skladateli Josefu Myslivečkovi. Poprvé v životě se ujal role kněze Tomáš Jeřábek. „Farář patří k negativním postavám, které se vždycky hrají dobře. Je hodně na peníze. Není takový, jak si všichni dobrého duchovního představujeme,“ prozradil.

Do vesničky na Rokycansku se Jeřábek vrátí příští týden, kdy bude coby otec Lubomír oddávat. Ještě předtím štáb zachytí požár hospody. Poslední klapka padne 9. června.