Vloni trojčata, letos o jedno mládě víc. Zoo se pochlubila vzácnými lvy

  16:36
Plzeňská zoo se médiím pochlubila cenným přírůstkem - čtyřmi mláďaty lva berberského. Narodila se 9. srpna a až v těchto dnech lvíčata, jednoho samce a tři samice, vyvedla jejich matka Tamika z porodního boxu do velké vnitřní ubikace.

Čtyřčata čekalo vážení a odčervení, samice se však nenechala od mláďat odlákat, a tak budou muset počkat jak ošetřovatelé, tak i návštěvníci zoo. Ti by měli mít možnost vidět nejmladší odchovance plzeňské lví smečky zhruba od půlky října.

Zoo Plzeň představila mláďata lva berberského narozená začátkem srpna. Jsou to čtyřčata. (22. září 2023)

„Záměrem chovatelů je zhruba do dvou týdnů navyknout lvíčata na ruch v pavilonu a zpřístupnit vnitřní expozici návštěvníkům,“ řekl mluvčí plzeňské zoologické zahrady Martin Vobruba.

Ve venkovním výběhu návštěvníci uvidí samce a loňská trojčata, vnitřní expozice je nyní dočasně nepřístupná. Až mláďata dosáhnou věku dvou měsíců, ošetřovatelé plánují obě skupiny spojit.

ZOO v Plzni chová lva berberského už od roku 2002, od roku 2016 se množí. Celkem se tu podařilo odchovat už 15 mláďat, z toho 13 od samice Tamiky. Lvíčata z plzeňských odchovů jsou v současnosti ve Francii a v Rakousku, u nás v Zoo Chleby a Hodonín.