iDNES.cz

Řidiči se ráno klouzali. Jeden vůz skončil na střeše, další porazil sloup

  13:22
Namrzlé silnice byly dopoledne příčinou několika dopravních nehod v kraji. Hned pět poničených aut z toho jedno na střeše hlásili hasiči u Zruče na Plzeňsku, přímo v obci zase narazil autojeřáb do sloupu elektrického vedení. Osobní auto se srazilo s tramvají také v Plzni.

Silnice byla mezi Zručí a Dolanským mostem na Plzeňsku jako led. Osobní auto tady skončilo na střeše. | foto: HZS Plzeňského kraje

Krátce po půl osmé vyjížděli hasiči k nehodě mezi Zručí a Dolanským mostem na Plzeňsku.

„Na úrovni odbočky na Druztovou havarovalo osobní vozidlo, které skončilo na střeše. Jednu zraněnou osobu si převzala záchranná služba. Vozovka na místě je jeden led,“ upozornil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

A právě kvůli namrzlé silnici se o pár minut později na stejném místě stala další nehoda, kdy se velitelské auto hasičů střetlo s dalšími třemi vozidly. Kolize se obešla bez zranění, dále ji vyšetřují dopravní policisté.

U Dolanského mostu ráno havarovalo také nákladní auto, které sjelo ze silnice a poškodilo svodidla. Šofér vyvázl bez zranění.

Přímo ve Zruči ve Zlaté ulici pak autojeřáb narazil do sloupu elektrického vedení, porazil ho a strhl vodiče na zem. Podle Poncara k požáru ani k úrazu elektrickým proudem nedošlo. Obec ale byla bez elektřiny, alespoň v části Zruče se podařilo obnovit dodávky asi po hodině.

Škodu na autě má také řidička, která najela do svahu v Plzeňské ulici ve Stříbře na Tachovsku. „Nehoda byla bez zranění. Zajistili jsme místo kolize, odpojili akumulátor a provedli likvidaci uniklých provozních kapalin,“ shrnul mluvčí hasičů.

Střet osobního auta s tramvají

Namrzlá silnice ráno nemile překvapila také řidičku v Plzni. Na mostě v ulici U Prazdroje kolem deváté hodiny narazila do projíždějící tramvaje a náraz vůz odhodil na zábradlí mostu. I tato nehoda se obešla bez zranění.

Český hydrometeorologický ústav vydal brzy ráno na Twitteru varování. „Pozor v ranních hodinách na náledí. Na některých místech se vyjasnilo a teploty povrchů klesly pod 0 °C navzdory tomu, že ve 2 m je nad 0 °C. Hlavní silnice jsou ošetřené, ale na menších to bude klouzat. Výstraha platí pro Karlovarský, Ústecký, Plzeňský kraj a střední Čechy,“ uvedli meteorologové.

O víkendu napadne půl metru sněhu, meteorologové varují před závějemi

S výstrahou se připojili i krajští policisté. „Dávejte si pozor na svých cestách, silnice jsou namrzlé, a to především v Plzni a jejím okolí. Od včerejších večerních hodin máme oznámeno již několik nehod, které jsou naštěstí bez vážnějších následků. Pozor si dávejte i při přecházení silnic,“ psali policisté.

Podle Miroslava Antona ze Správy a údržby silnic Plzeňského kraje vyjela v noci na silnice veškerá technika. Na Rokycansko a po Plzni vyjely všechny sypače už před desátou hodinou večer, na Klatovsko vyjely během noci a na Domažlicko po čtvrté hodině ráno.

„Například na Plzni-jihu vyjelo vše kolem 23. hodiny. Hustě sněžilo, ve Vlčtejně jsme měli hlášený kamion příčně přes vozovku. Na Plzni-severu postupně vyjížděly do terénu všechny sypače od 21. hodiny. Také zde silně sněžilo, ráno se navíc objevila námraza. Problémy byly například na silnici Kralovice - Kozojedy a u Nýřan,“ vypočetl Anton.

zpět na článek