Opilý muž uhodil válečkem do hlavy svoji družku, nakonec se ve vazbě oběsil

  12:36
Chvíle hrůzy prožila osmapadesátiletá žena z Kožlan na Plzeňsku, kterou chtěl zabít její druh. Nejprve ji škrtil a dusil polštářem, poté ji dřevěným válečkem udeřil do temene. Muž skončil ve vazbě, trestní stíhání ale bylo nakonec zastaveno.
Policejní auto - Ilustrační snímek.

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Muž zaútočil na svoji partnerku, se kterou žil přes dvacet let, před týdnem. Ve středu v půl sedmé večer přijela do rodinného domu nejprve záchranná služba, později policisté.

Případ nejprve policisté začali šetřit jako trestný čin proti životu a zdraví. „Následujícího dne kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmašedesátiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu vraždy ve stádiu pokusu,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Nejprve došlo mezi mužem a ženou k hádce. Co bylo její příčinou, policisté nesdělili, nicméně partneři měli mezi sebou dlouhodobější spory.

„Muž pak svou partnerku uchopil oběma rukama za krk a se slovy, že bude po ní, ji začal rdousit,“ popsala dramatické okamžiky mluvčí.

Vzal si do ruky také polštář, jednou rukou ho přidržoval na jejím obličeji a druhou rukou ženu stále škrtil. Zachránil ji po několika minutách její syn, který přiběhl do pokoje a útočníka z ní strhl.

Otřesená žena se pak posadila na židli. Toho její druh využil, vzal dřevěný váleček a udeřil ji zprudka zezadu do temene. V tu chvíli opět zasáhl syn, který útočníka strhl na zem. Podle zjištění MF DNES byl muž pod vlivem alkoholu.

Ženu odvezla záchranná služba do nemocnice k ošetření, útočník putoval do vazební věznice. Tam po několika dnech od incidentu spáchal sebevraždu. Podle zjištění MF DNES se oběsil.

„Trestní stíhání tedy bude zastaveno, protože obviněný muž zemřel,“ uzavřela Brožová.

Autor: