Na Plzeňsko letěl vrtulník pro napadeného muže. Útočníka dopadla policie

  12:18,  aktualizováno  19:05
Plzeňští kriminalisté od pátečního odpoledne vyšetřují násilný trestný čin, který se stal v chatové oblasti u Kožlan na Plzeňsku. Čtyřiadvacetiletý mladík zde napadl staršího muže, kterého záchranáři ve velmi vážném stavu letecky transportovali do plzeňské nemocnice.

Kriminalisté obvinili čtyřiadvacetiletého muže z Kožlan na Plzeňsku z pokusu o vraždu. Mladík v pátek odpoledne napadl v domě na fotografii jiného muže a způsobil mu vážná poranění na hlavě. | foto: Policie ČR

Policisté spolu se záchrannou službou vyjížděli do Kožlan v pátek krátce před pátou hodinou odpoledne. „Žena z chaty u Kožlan oznámila, že zřejmě došlo k násilnému trestnému činu,“ uvedla krajská policejní mluvčí Martina Korandová. 

Policisté na místě skutečně našli vážně zraněného sedmačtyřicetiletého muže. Místo činu zajistili a ihned začali po útočníkovi pátrat. Čtyřiadvacetiletého podezřelého zadrželi nedaleko. Jeho orientační dechová zkouška měla pozitivní výsledek 0,5 promile alkoholu. 

„Kolegové na místě provedli ohledání místa činu, zajistili maximální počet stop a důkazních prostředků, včetně předmětu, kterým došlo k útoku, a provedli výslechy,“ vyjmenovala mluvčí. Podle zjištění MF DNES agresor zřejmě zaútočil na muže tyčí.

Ten utrpěl vážná zranění na hlavě. Po nezbytném ošetření záchranáři ho vrtulník přepravil do plzeňské fakultní nemocnice. 

Ataku uvnitř chaty podle všeho předcházela slovní rozepře mezi oběma muži. 

„V sobotu odpoledne kriminalisté předali čtyřiadvacetiletému muži usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda ve stádiu pokusu,“ dodala Korandová s tím, že policisté podají státnímu zástupci podnět na vzetí obviněného do vazby. 

Autor: