Kotě kouslo muže do nosu, ten s ním praštil o zeď a zakroutil mu krkem

  11:56
Až šestileté vězení hrozí muži, který v Klatovech zabil tříměsíční kotě. Mrštil s ním o zeď, kopal do něj a nakonec mu zakroutil krkem. To vše proto, že ho kouslo do nosu a syčelo na něj. Za týrání zvířete mu hrozí až šest let vězení.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: MF DNES

Muž usmrtil tříměsíční kotě kočky evropské loni v listopadu v bytě v Klatovech. V kuchyni během odpoledne s ním nejprve mrštil o zeď. Když kotě dopadlo na zem, dvakrát do něj kopl. Pak jej zvedl ze země a zakroutil mu krkem.

Policisté se začali případem zabývat na základě oznámení svědka události. Podle vypracovaného znaleckého posudku došlo u kotěte k nitrolebnímu krvácení, k přerušení krční páteře a míchy. Kotě pak uhynulo ve velkých bolestech.

Gang skupoval nemocná a zbídačená štěňata, pak je draze prodával

Podle policie muž kotě zabil jen proto, že ho kouslo do nosu a syčelo na něj.

Klatovští kriminalisté třicetiletého muže obvinili z týrání zvířat. „Svým jednáním úmyslně porušil zákaz týrání zvířat uvedený v zákoně na ochranu zvířat proti týrání a zákaz usmrcování zvířat ubitím, ubodáním nebo jinou metodou, která zvířeti způsobí nepřiměřenou bolest nebo utrpení. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody na dva roky až šest let,“ upozornila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Autor: