Covid se objevil v Plzeňském Prazdroji, nakažení jsou z externí firmy

  14:14
Onemocnění covid-19 se objevilo i v Plzeňském Prazdroji. Pozitivní testy mají pracovníci externí firmy, která pro pivovar vykonává práce v Plzni.

„Můžeme potvrdit pozitivní test na onemocnění covid-19 u několika pracovníků  externí firmy, která pro nás vykonává práce v Plzni. Naši zaměstnanci s nimi při práci nepřicházejí do kontaktu. Pracoviště byla vydezinfikována. Situaci nadále pečlivě sledujeme a se zástupci externí firmy jsme v kontaktu,“ sdělil mluvčí Plzeňského Prazdroje Zdeněk Kovář.

„Podnikli jsme hygienická i bezpečnostní opatření, spolupracujeme také s externími partnery i hygienickou stanicí, abychom předešli nákaze a minimalizovali možná rizika,“ doplnil Kovář s tím, že pivovar je nadále v provozu.

Podle něj všichni lidé pracující v prostorách pivovaru dodržují vládní nařízení i další hygienická doporučení a používají ochranné pomůcky.

„Zajistili jsme minimalizaci vzájemného kontaktu osob a dodržování dostatečného odstupu mezi nimi, a to jak na pracovišti, tak v šatnách či jídelně. V provozu je zaveden systém střídání směn, aby se zaměstnanci nesetkávali ve společných prostorách. Dodržujeme omezení počtu zaměstnanců v kancelářích a ve vnitřních prostorách je nutné nosit roušky,“ vyjmenoval mluvčí.

Při vstupu do výrobních částí závodu je všem bezkontaktně měřena tělesná teplota.

Podle informací z Krajské hygienické stanice v Plzni se případu její pracovníci intenzivně věnují. Podle hygieničky Jitky Průchové se bude testovat pět lidí, kteří s nemocnými mohli přijít do kontaktu.

Předseda jedné z odborových organizací Plzeňského Prazdroje Martin Jeřábek uvedl, že už od března řeší s vedením podniku opatření, jak nejlépe ochránit zaměstnance před nákazou.

Podle hygieniků se od počátku epidemie v Plzeňském kraji nakazilo 737 lidí, 16 z nich zemřelo. K dnešnímu dni má pozitivní test 75 lidí.

Podle informací ministerstva zdravotnictví je nejvyšší výskyt v kraji v okrese Plzeň-město, je to 6,69 případů na 100 tisíc obyvatel. Naopak nejméně je na Domažlicku, kde je nulový výskyt. Přitom po celou dobu epidemie tomu bylo naopak, v Plzni byl výskyt minimální, na Domažlicku největší.

Autor: