Pět hokejistů plzeňské juniorky má koronavirus, áčko v ohrožení není

  18:06,  aktualizováno  31. července 18:12
Pět hokejistů plzeňského mládežnického týmu se nakazilo koronavirem. Informaci ve čtvrtek potvrdila doktorka Jitka Průchová z krajské hygienické stanice. Onemocněním covid-19 se infikovali na soustředění v Praze. Desítky lidí proto musejí v pátek na odběry, mezi nimi spoluhráči i rodinní příslušníci. Nákaza by se neměla týkat hráčů extraligového mužstva.

ilustrační snímek | foto: Dan MaternaMAFRA

 „Kontakt byl zřejmě z hokejového kempu v Praze. Zprávu o pěti pozitivních hráčích, kteří jsou mladší dvaceti let, jsme dostali ve středu večer z laboratoře. Paralelně s tím se nám ozvali zástupci plzeňského klubu, se kterými jsme záležitost řešili. Domluvili jsme se také na příslušných opatřeních,“ uvedla Průchová.

Podle lékařky nemá pětice sportovců velké zdravotní problémy, které by vyžadovaly hospitalizaci. Hygienici v pátek ráno testovali dalších zhruba 40 hráčů a následně desítky rodinných příslušníků.

„Protože jsou hráči koncentrovaní ještě v Plzni, domluvili jsme se, že neefektivnější bude odběry provést najednou pomocí mobilní sanitky,“ nastínila Průchová. Bez ohledu na ně platí pro všechny přísná karanténa.

V pátek odpoledne pak hygiena uvedla, že z 35 testovaných se nakonec koronavirus u nikoho neprokázal a neobjevilo se tedy další šíření nemoci.

Klub nejdříve nechtěl záležitost komentovat. Ve čtvrtek večer však vydal tiskovou zprávu. „HC Škoda Plzeň oficiálně potvrzuje pozitivní výsledky testů na nemoc covid-19 u pěti juniorů, kteří se zúčastnili srazů mládežnických reprezentací,“ zveřejnil.

Celý dorostenecký a juniorský tým už nastoupil do preventivní dvoutýdenní karantény. „Tréninkové prostory, které oba týmy využívají, neodkladně projdou dezinfekcí,“ napsal. Klub přijal rovněž preventivní opatření, aby zamezil případnému kontaktu mezi hlavním mužstvem HC Škoda a juniorským týmem. „Přípravy extraligového celku probíhá i nadále beze změn,“ stojí v prohlášení.