Muž, který nabídnul trenérkám koláčky s THC, musí uhradit 21 tisíc

  13:54
Soud potrestal šestačtyřicetiletého muže, který na sportovním soustředění v Tachově podal nic netušícím třem trenérkám koláčky s marihuanou. Ty měly po konzumaci zdravotní potíže a skončily v nemocnici. Muž musí uhradit 21 tisíc korun.

Miska, ve které muž přinesl kolegyním koláčky s marihuanou. (17. srpna 2021) | foto: Policie ČR

Okresní soud v Tachově uznal muže vinným z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

O výši trestu rozhodoval trestním příkazem, tedy bez hlavního líčení. Informovaly o tom Novinky.cz.

„Jedná se o částku 21 tisíc korun a obžalovaný ji bude splácet. Rozsudek je pravomocný,“ sdělila MF DNES soudkyně Petra Psohlavcová.  

Zpestřit posezení trenérkám na sportovním soustředění v Tachově se rozhodl 46letý muž letos 10. srpna. Nabídl jim koláčky s čokoládou, které byly okořeněné marihuanou, ale ženám to neřekl.

Posezení pak nabralo nečekaný směr. Všechny tři trenérky, které sladké pečivo neodmítly, odvezla záchranná služba do nemocnice se zdravotními problémy. Dárce skončil na policii.

Podle policejní mluvčí Dagmar Jirouškové je případ velmi neobvyklý. „Kolem půl jedné v noci v rámci posezení trenérů muž přinesl a nabídnul koláčky s čokoládovou polevou, které obsahovaly marihuanu. O tom, že koláčky obsahují tuto ingredienci dle svého sdělení věděl, avšak své kolegy o tom neinformoval. Upravené pečivo snědly tři ženy ve věku 22, 42 a 44 let, u kterých došlo k následným zdravotním potížím,“ uvedla Jiroušková.

Záchranná služba všechny tři intoxikované převezla do nemocnice, kde pak zůstaly hospitalizovány.

Policisté po oznámení našli misku, ve které byly koláčky původně uskladněny. Ještě v den, kdy muž nabídl koláčky trenérkám, skončil před policejním komisařem.

Autor: