Mladou ženu obviněnou z vraždy nevlastního dědy poslal soud do vazby

  9:42,  aktualizováno  20. března 12:39
Klatovský okresní soud poslal ve středu do vazby jednadvacetiletou ženu obviněnou z nedělní vraždy seniora v Klatovech. Starší muž zemřel ve svém bytě na následky bodných zranění. Obviněná byla jeho nevlastní vnučkou.

Senior, který přišel o život, byl přítelem babičky jednadvacetileté ženy.

„Na základě dnešního rozhodnutí soudu bude obviněná žena stíhaná vazebně,“ informovala policie na síti X.

Vražda se stala v neděli v bytě v Masarykově ulici. Policie následně uvedla, že krátce po činu nedaleko domu zadržela dva podezřelé. Nevlastní vnučku a jejího třiadvacetiletého partnera.

„Po zadržení byla u obou osob provedena dechová zkouška a orientační drogový test. V obou případech pozitivní,“ upozornil policejní mluvčí Ondřej Hodan.

Po soudní pitvě obvinili kriminalisté z vraždy mladou ženu, jejího partnera propustili. Na pobodání seniora se podle nich nepodílel.

Starší žena, která seniora znala, na něj vzpomíná jako na velmi hodného muže. „Často pracoval na zahrádce za domem. Je mi ho hrozně líto,“ posteskla si sousedka.

V neděli odpoledne viděla, že za ním na zahrádku přišla na návštěvu vnučka s přítelem. Spolu s nimi i dva psi.

Podle sousedky se o vnučce říkávalo, že má problémy s drogami.

Policejní auta se k domu začala sjíždět po deváté hodině večer. „Nic jsem neslyšela, žádné divné zvuky,“ zamyslela se žena nad nedělními událostmi. Také další oslovená sousedka neměla o vraždě ani tušení. To, že se něco děje, zjistila až ve chvíli, kdy před domem zastavila blikající policejní auta.

Muže viní z brutální vraždy, sokovi podle obžaloby zaživa uřízl genitálie

Na místě zasahovali záchranáři z výjezdové skupiny Klatovy a také letecká záchranná služba z Líní.

„Muž po napadení utrpěl velmi závažná zranění. Záchranáři více než dvacet minut prováděli kardio-pulmonální resuscitaci. Přes veškerou snahu zasahujících se již nepovedlo obnovit životní funkce zraněného muže a lékař konstatoval úmrtí na místě,“ popsala mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Autoři: ,