Dívka pózovala na policejním autě a plivala na něj. Video dala na sociální síť

  15:06
Zcela nevhodný způsob, jak se zviditelnit, si vybrala teprve dvacetiletá dívka v Klatovech. Vylezla na kapotu policejního auta, kde pózovala, pak kopala do kola a nakonec ho poplivala. Video, které její kamarádky natočily, posléze zveřejnila na sociální síti. Pro policisty, kterým způsobila na novém autě škodu, tak nebylo těžké ji najít.

Škoda Kodiaq v barvách policie | foto: Škoda Auto

Policistům z obvodního oddělení v Klatovech vydrželo zbrusu nové služební vozidlo Škoda Kodiaq bez újmy pouhý jeden den. 20. ledna vyjeli do jednoho z místních podniků, aby tam prověřili oznámení.

„Služební vozidlo zaparkovali před bistrem a šli dovnitř. Automobil si ale vyhlédla skupinka dívek, která stála opodál,“ řekla policejní mluvčí Iva Vršecká.

Jedné z dívek se auto v barvách policie natolik zalíbilo, že vylezla na kapotu, pózovala kamarádkám, které ji ochotně fotily a natáčely na mobily. Zaznamenaly také to, jak dvacetiletá dívka kope do předního kola a nakonec na vůz plive.

Odmítnutý mladík hrozil dívce zabitím, poslal jí video plné násilí a napadl ji

„Zábava“ se ale neobešla beze škody. Dívka promáčkla kapotu, poškrábala lak, a způsobila tím škodu, kterou policisté odhadli na více než 20 tisíc korun.

Záznam, jak se baví, pak dívka zveřejnila na svém účtu na sociální síti. Najít ji a ztotožnit tak nebylo pro policisty vůbec těžké.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů výtržnictví a poškození cizí věci,“ uzavřela Vršecká s tím, že o několik dní později mladé ženě sdělili podezření z tohoto jednání.

9. srpna 2023