Babička měla chlapce, kterého srazil motorkář, líp hlídat. Policie ji obvinila

  18:04
V případu tragické nehody na Klatovsku, při které loni zemřel malý chlapec, padlo další obvinění. Vedle motorkáře, který dítě srazil, nyní policisté obvinili i jeho babičku, která se skupinkou dětí přecházela silnici. Zatímco tři děti silnici přešly, devítiletý chlapec se lekl a zůstal stát přímo v dráze motorky.

ilustrační snímek | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Policie sedmdesátiletou babičku devítiletého chlapce nyní obvinila z usmrcení z nedbalosti. MF DNES to potvrdila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Policisté ji viní z toho, že na dítě při přecházení silnice dostatečně nedohlížela. Bližší informace k obvinění ale s ohledem na citlivost případu a věk poškozeného odmítla policie poskytovat. Na posun v případu upozornil server Novinky.cz.

Před třemi měsíci policisté obvinili z usmrcení z nedbalosti motorkáře. I když žádné dopravní předpisy neporušil a školák se zastavil na vzdálenost, kdy už řidič nemohl tragickému střetu zabránit, měl podle vyšetřovatelů dávat větší pozor.

Motorkář srazil chlapce v rychlosti přibližně 77 kilometrů v hodině. Ze znaleckého posudku vyplývá, že pokud by zpomalil na 40 km/h, mohl se mu bezpečně vyhnout.

Tragická nehoda se stala u obce Čachrov vloni 12. června před třetí hodinou odpoledne. Žena s vozíkem, se svým vnukem a dalšími třemi dětmi přecházela silnici v úseku, kde se nenachází přechod, zleva doprava. Když spatřili motorkáře, všichni se snažili silnici přeběhnout.

Motorkář skupinku viděl, pustil plyn a začal přibržďovat. Pokusil se je objet v protisměru. Devítiletý chlapec se ale lekl a zůstat stát přímo v dráze motocyklu. Záchranná služba už mu nedokázala pomoci.

Motorkář jel v jižních Čechách 300 km/h (2. 8. 2023):