iDNES.cz

Násilník terorizuje spoluobčany. Seniorům prokopl sklo auta, vyhrožuje svědkům

  16:18
Obyvatele Kdyně na Domažlicku vyděsilo řádění místního muže, který opilý na parkovišti vyskočil na auto, rozdupal mu přední sklo a vyhrožoval starší lidem v něm, že je zabije. O pár dní později ho zastavili dopravní policisté. Řídil, ačkoliv nesmí, a byl znovu opilý. Muž má na svém kontě už víc prohřešků, místní se ho proto bojí a raději se mu na ulici vyhýbají.

K incidentu na parkovišti přímo na náměstí ve Kdyni došlo minulý týden. Na videu, které natočili náhodní svědci, je vidět, jak muž vyskočí na kapotu a pak nohama vykopne přední sklo. Při tom se chová jako smyslů zbavený, vulgárně nadává dvěma seniorům, kteří sedí uvnitř, a když pak jeden z nich vyjde ven, řekne mu muž, že ho zabije.

Přivolaní policisté Milana M. vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. „Ta byla pozitivní a přístroj naměřil dvě promile alkoholu,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Poté sedmatřicetiletého výtržníka odvezli do cely a na protialkoholní stanici k vystřízlivění a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci.

O dva dny později ho dopravní policisté zastavili během silniční kontroly na Klatovsku. Řídil, ačkoliv má zákaz řízení motorových vozidel, a opět byl pod vlivem alkoholu. Tentokrát mu naměřili 1,32 promile alkoholu.

Páchá různorodou trestnou činnost

Milan M. měl problémy se zákonem už dříve. A to nejen na Domažlicku, ale i na Klatovsku. „Dopouští se různorodé trestné činnosti,“ potvrdila mluvčí.

Místní se útočníka bojí a diví se, že je stále na svobodě. Po útoku na auto se domnívali, že už ho policisté konečně zavřou a ve městě bude klid. Jenomže to se dosud nestalo. „Na případu intenzivně pracujeme,“ uvedla mluvčí s tím, že důvody k vazbě zatím nejsou.

Podle místních muž původem z Chomutova žije nyní u prarodičů, užívá drogy, pije, krade, je agresivní a nikdo neví, čeho všeho je schopen. Po zveřejnění videa z parkoviště na serveru Krimi Plzeň začal Milan M. na facebooku vyhrožovat těm, kteří video natočili: „To nebyla babka s dědkem, ale dva Ukrajinci, kteří měli dědkovo auto, a ty dvě ukrajinský mr*** mi koply do psa, proto se to stalo. Ty udavači vyjeba***, ty se tady přiznáš sám, nebo ti vykopnu z drž** zuby. Jdu si pro tebe ty mr... ukrajinská.“

Situaci ve Kdyni už v průběhu celého víkendu řešil s policií starosta města Oskar Hamrus a poskytl jí záznamy z kamerového systému.

„Muž na kamerovém záznamu je mezi místními občany s ohledem na jeho časté problematické chování známou osobou. Z pozice starosty mě velice mrzí, že občané našeho města nespolupracují přímo s Policií ČR a videonahrávky, kterými disponují, sdílejí na sítích nebo je namísto policii zasílají zpravodajským serverům. Tímto jednáním samotné vyšetřování bohužel značně ztěžují a prodlužují,“ postěžoval si Hamrus.

„Orgány činné v trestním řízení, včetně mě jakožto veřejného funkcionáře, vždy plně respektují anonymitu oznamovatele a občané se tak o svoji bezpečnost při předávání jakýchkoliv informací policii, případně mě samotnému, rozhodně nemusí obávat. Jsme malé město, mnozí občané mají telefonní kontakt i přímo na mě, jakožto starostu, a o to více mě mrzí, že toho v těchto případech, kdy je rychlost jakéhokoliv jednání zcela zásadní, nevyužívají,“ dodal.

Více k tomuto případu neuvedl. Dodal jen, že se připravuje projekt na rozšíření kamerového systému a kamery budou umístěny tam, kde dochází k častému protiprávnímu jednání. „Policie ČR bude disponovat plným přístupem k těmto záznamům, které jsou z hlediska dokazování protiprávního jednání zcela zásadní, stejně tak jako již zmíněná rychlost jejich získání,“ uzavřel starosta.

Autor:
zpět na článek