S Gottem jsem se plavila na lodi Costa Concordia, vzpomíná věrná fanynka

  20:08
Drahomíra Šteinerová z Plzeňska se zamilovala do písní Karla Gotta už jako malá. V roce 1995 se stala členkou oficiálního fanklubu a nevynechala téměř žádnou společnou akci. S plzeňským rodákem se také plavila na italské výletní lodi Costa Concordia. „S Plzeňandou se musím vyfotit, povídal mi ochotně,“ vzpomíná žena na poslední letošní setkání s Mistrem.

„Jeho odchod mě opravdu zasáhl,“ přiznala čtyřiašedesátiletá žena z Libákovic u Přeštic na Plzeňsku, která v pátek jede na pražský Žofín, aby dala svému idolu poslední sbohem.

Do hlavního města vyrazila už minulou sobotu. Měla totiž od jara koupené lístky na Čas růží, což je muzikál s Gottovými hity.

„Zastavila jsem se samozřejmě na Bertramce, zapálila svíčku a položila růži. Ve fanklubu jsme se domluvili, že na rozloučení pořídíme věnec. Já zřejmě přidám ještě něco plzeňského, protože na Plzeň si vždycky potrpěl,“ sdělila.

Mnohonásobný zlatý slavík se s fanoušky několikrát ročně setkával, pravidelně vždy na své narozeniny. Letošní oslavy už se však kvůli zdravotním problémům nezúčastnil.

„Měli jsme pro něj k osmdesátinám speciální dárek. V červnu řekl, že to necháme na září a posedíme si. Pak už nepřišel, nebylo mu dobře,“ zalitovala. Když Gott letos v lednu vystupoval v Plzni, nemohla si akci nechat ujít.

O pár dní později ještě zamířila do pražského hudebního a divadelního klubu Malostranská beseda, kde vznikl jejich poslední společný snímek. „S Plzeňandou se musím vyfotit, povídal mi ochotně. A to bylo už v půl jedné ráno,“ vypráví žena. Fotografii pak přidala k velmi početné sbírce.

Fotogalerie

Šteinerová už dlouhá léta shromažďuje desky, CD nebo knihy. Mnoho z nich má podepsaných. Pečlivě si také dodnes vystřihuje jakékoli články, které o zpěvákovi vyšly. Nechybí ale i řada dalších předmětů, jako například pohlednice, hrnečky, čokolády, vína, šátky, parfémy, polštáře nebo povlečení s Gottovou podobiznou.

Některé věci si pořídila sama, jiné dostala od svých blízkých. Vědí totiž, že s takovým dárkem zaručeně uspějí. „Je to vždycky trefa do černého. Naštěstí máme velký dům, což je v tomto případě výhoda,“ vtipkuje dcera Simona Královcová.

Drahomíra Šteinerová si pochvaluje, že rodina ji podporuje. Právě příbuzní s ní velmi často jezdili na koncerty nebo ji doprovázeli na různých akcích. „Už na základní škole v Přešticích mi spolužáci z legrace říkali, že jsem do Gotta blázen. Můj manžel se mnou chodil do třídy. Když se mi dvořil, kupoval mi desky,“ usmívá se.

K uctění Karla Gotta vyvěsila plzeňská radnice černý prapor (2. 10. 2019)

Jedním z nejsilnějších zážitků byla pro fanynku plavba lodí Costa Concordia, na kterou se vydala v lednu 2011. Tehdy byl na palubě i Karel Gott.

„Vyrazila jsem tehdy s kamarádkami. Na cestě s námi strávil Mistr tři dny. Kromě koncertu a autogramiády jsme se s ním viděly třeba i na snídani. Byl velice milý. Takhle si ho budu navždy pamatovat, jako sympatického a slušného člověka a také jedinečného zpěváka,“ uvedla žena.

Úmrtí Karla Gotta

Zmíněná loď Costa Concordia v roce 2012 ztroskotala nedaleko italského ostrova Giglio u pobřeží jižního Toskánska. Tragédie si tehdy vyžádala dvaatřicet mrtvých.

Od minulého úterý hrají v domě Šteinerových téměř nepřetržitě nejrůznější Gottovy písně. Ze starších kousků má fanynka v oblibě Trezor nebo Oči máš sněhem zaváté, z novějších pak poslední hit Srdce nehasnou.

„Výjimečné bylo, že dokázal oslovit lidi všech generací, mladé stejně jako staré. Ostatně mojí vnučce se také líbí. Doufám, že jednou po mně štafetu převezme,“ uzavřela.