Opilého řidiče stíhá policie za jízdu v protisměru, na D5 ohrozil čtyřicet aut

  13:16,  aktualizováno  20. března 14:17
Policisté stíhají pětatřicetiletého cizince, který jel v pondělí večer po dálnici D5 na Tachovsku v protisměru. Než ho zastavily policejní hlídky, urazil trasu dlouhou šestnáct kilometrů. Dechová zkouška ukázala, že za volant usedl opilý.

„Dnešního dne jsme zahájili trestní stíhání pětatřicetiletého muže jako obviněného ze zločinu obecného ohrožení,“ napsala policie na síti X.

„V rámci trestního řízení vyšlo najevo, že během své jízdy v protisměru minul na dálnici D5 nejméně 41 vozidel,“ doplnila informace policie. Cizinec je stíhán na svobodě.

Několik řidičů, kteří v pondělí jeli po dálnici ve směru na Prahu, volalo na tísňovou linku 158 kolem desáté hodiny večer, že potkali osobní auto jedoucí v jejich jízdním pásu v protisměru.

Na dálnici proto ihned vyjelo několik policejních hlídek, kterým se podařilo šoféra na 108. kilometru u Ostrova nedaleko Stříbra zastavit.

S největší pravděpodobností jel řidič v protisměru po dálnici už od 92. kilometru u Plzně, a urazil tak 16 kilometrů. „Naštěstí se jeho jízda obešla bez dopravní nehody, nevyžádala si tedy ani žádné zranění, za což mohla i duchapřítomnost ostatních řidičů, kteří dokázali na tuto nečekanou a obzvlášť nebezpečnou situaci velmi rychle a správně zareagovat,“ chválí motoristy krajská policejní mluvčí Pavla Burešová.

Senior jel 20 kilometrů po D5 v protisměru, riskantní jízdu nedokázal vysvětlit

Pětatřicetiletému cizinci dali policisté dýchnout. „Při první zkoušce u něj byla detekována hodnota 2,38 promile, při druhé ještě vyšší, a to 2,7 promile alkoholu,“ upozornila v úterý mluvčí s tím, že muže umístili do policejní cely.

Policisté se také zaměřili na spolujezdce z vozidla, protože tento cizinec neměl u sebe žádné doklady totožnosti. Převezli ho proto na služebnu cizinecké policie. „Protože i on byl pod vlivem alkoholu, museli jej nejprve umístit do policejní cely,“ podotkla Burešová.

Policisté zároveň děkují všem řidičům, kteří na nebezpečnou situaci upozornili, a také těm, kteří nabídli své záznamy z palubních kamer.

Autor: