Tři učitelky ze školky na Plzeňsku okusily HHC. Po práci skončily v nemocnici

  11:52
Policisté se od pátečního večera zabývají intoxikací tří učitelek mateřské školy v Holýšově na Plzeňsku. Všechny museli ošetřit záchranáři a převézt je do nemocnice.

Symboly na HHC želatině. Výrobek vypadá normálně, je v něm ale velké procento brzy zakázané látky. (15. února 2024) | foto: Matěj Nejedlý, iDNES.cz

„Od včerejšího večera se zabýváme případem intoxikace tří osob v jednom ze školských zařízení na Domažlicku, kdy tyto osoby skončily v péči záchranářů. V současné době se zabýváme tím, jak a čím k intoxikaci došlo,“ uvedl policejní mluvčí Ondřel Hodan.

Jednalo se o personál školského zařízení. „Dle zatím zjištěných skutečností mělo k celé věci dojít až po skončení pracovní doby,“ sdělil Hodan.

Podle informací iDnes.cz se ženy předávkovaly látkou HHC. „Měly silné halucinace a jasné příznaky intoxikace,“ řekl zdroj blízký vyšetřování. Případ převzali policisté, učitelky skončily v nemocnici v Plzni a Stodu.

HHC je mezi zakázanými látkami

Látka HHC se vyrábí synteticky z kanabidiolu (CBD) nebo tetrahydrokanabinolu (THC). V malých koncentracích mohou tyto látky obsahovat i konopí včetně technického. V posledních měsících nemocnice zaregistrovaly vyšší množství otrav způsobených touto látkou. Od března jsou produkty s obsahem HHC mezi zakázanými látkami.

Držení malého množství HHC a dalších nově zakázaných látek je možné potrestat pokutou do patnácti tisíc korun, v případě většího objemu jde o trestný čin.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,