Státní zástupce obžaloval muže, který nastražil před panelový dům bombu

  15:40
Státní zástupce podal k Okresnímu soudu v Domažlicích obžalobu na muže, který letos v únoru nastražil před vchod paneláku v Horšovském Týně podomácku nastraženou bombu. Tu našel muž, který ji nohou odstrčil, bomba vybuchla a střepiny ho zranily v obličeji.

Policisté vedou muže obviněného za odpálení podomácku vyrobené bomby před soudce. Ten ho poslal do vazby. (8. března 2024) | foto: Policie ČR

„V těchto dnech krajští kriminalisté státnímu zástupci doručili návrh na podání obžaloby. Státní zástupce dnes k okresnímu soudu podal na výše zmiňovaného muže obžalobu,“ uvedla ve středu odpoledne policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Kriminalisté třicetiletého muže obvinili z obecného ohrožení a pokusu těžkého ublížení na zdraví. Na soudní proces si počká ve vazbě.

Muž nastražil bombu před vchod panelového domu ve Vančurově ulici 19. února. Předmět našel dvaačtyřicetiletý muž, který se po 22. hodině vracel z práce. Když jej odstrčil nohou na stranu, tak explodoval a střepiny ho zranily v obličeji.

„Muž vedle vchodových dveří bytového domu umístil nástražný výbušný systém, na který si nakoupil všechny potřebné kovové součástky a odpalovací zařízení a který sám sestavil, a když poté ve večerních hodinách přišel poškozený ke dveřím, dálkovým ovladačem aktivoval podomácku vyrobený nástražný systém. Výbuch poté poškozenému způsobil zranění. Motivem měly být osobní spory mezi oběma muži. Útok nebyl cílený na další osoby,“ nastínila již dříve Brožová.

Soud poslal do vazby muže, který nastražil před domem bombu. Vyřizoval si spory

Muž, který bombu našel, utrpěl na hlavě povrchové poranění a záchranná služba ho převezla k ošetření do Domažlické nemocnice.

„Podle svědků to byla obrovská rána, ale nebyla způsobena skoro žádná škoda,“ doplnila policejní mluvčí Brožová. Výbuch mírně poškodil zeď bytového domu.

7. března 2024

Autor: