Bezdomovci v Plzni vzplál stan. Popáleniny má na půlce těla

  14:00
V noci na neděli ošetřili záchranáři v Plzni vážně popáleného muže a převezli ho na popáleninové centrum do Prahy. Muži začal hořet stan, ve kterém pobýval.

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„Před druhou hodinou v noci přijali zdravotníci na tísňovou linku oznámení, že k čerpací stanici v ulici Těšínská přišel těžce popálený muž, který křičel a žádal o pomoc. Na místo vyjeli zdravotníci, hasiči i policisté. Následně bylo zjištěno, že hořel i stan, ve kterém muž bez domova pobýval,“ popsala mluvčí Dana Ladmanová.

Sedmadvacetiletý muž utrpěl popáleniny na více než padesáti procentech povrchu těla. „Posádky zdravotnické záchranné služby muže na místě ošetřily a zajistily. Záchranáři ho ve velmi vážném stavu transportovali do popáleninového centra do Prahy,“ řekla mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Okolnosti neštěstí vyšetřují na místě policisté, byl přivolán policejní psovod se služebním psem na vyhledávání urychlovačů hoření. „Podle zjištěných skutečností bude stanovena právní kvalifikace, není vyloučeno, že se mohlo jednat o nedbalostní zavinění,“ dodala Ladmanová.

Dle informací hasičů hořelo v místě bývalého venkovního bazénu „Na Lopatárně“. „Požár evidován beze škody, příčina je v šetření,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Autor: