Rotvajleři utekli z firmy a pokousali desetiletou dívku, letěl pro ni vrtulník

  10:10,  aktualizováno  10:27
Dva psi pokousali v Holýšově na Plzeňsku školačku. Dívku vážně poranili, takže do nemocnice ji musel přepravit vrtulník. Fena a pes plemene rotvajler v úterý utekli z areálu firmy, ve středu dopoledne se je podařilo najít a odchytit.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: MAFRA

Fena a pes utekli z prostoru bývalých holýšovských kasáren v úterý v podvečer.

Desetiletou dívku pokousali kolem 19. hodiny na okraji Holýšova. Psi jí způsobili tržné rány a zhmožděniny na dolních i horních končetinách.

„Vrtulníkem jsme ji převáželi na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice,“ sdělila mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Informaci o nebezpečných psech zveřejnilo město na svém facebookovém profilu.

„Mohou být velmi nebezpeční. Do pátrání je zapojena i policie, nicméně v noci je extrémně obtížné je najít. Prosíme, dbejte zvýšené opatrnosti a v případě, že psy uvidíte, volejte na číslo 724 007 565, 602 763 450 nebo na holýšovské oddělení policie 974 331 701,“ napsalo město v úterý večer. Ve středu krátce po desáté hodině zprávu aktualizovalo s tím, že se psy podařilo odchytit.

Případ vyšetřují policisté. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a prověřujeme veškeré okolnosti,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Autor: