Hasiči bourali cestou k převrácenému autu, do cesty jim vjel kamion

  12:22
K nehodě osobního auta, které se v úterý převrátilo na střechu mezi Letkovem a Starým Plzencem, nedojeli plzeňští hasiči. Do jejich zásahového vozidla totiž narazil kamion, který nečekaně vybočil z kolony.

Kamion nečekaně vyjel z kolony a srazil se s hasičským autem jedoucím k zásahu. | foto: Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje

Horké chvilky zažil v úterý v podvečer řidič hasičské cisterny, kterému cestou k nehodě náhle vjel do cesty kamion, který původně stál v koloně vozidel kvůli převrácenému osobnímu autu. 

Cisterna má poškozený pravý bok kabiny, po střetu zůstala stát jen kousek od příkopu. „Viníkem nehody je řidič kamionu, dostal blokovou pokutu,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Střet se obešel bez zranění, ale omezil dopravu. Kvůli nehodě policisté na nezbytnou dobu zcela uzavřeli silnici mezi Letkovem a Starým Plzencem. 

Hasiči a záchranáři původně vyjížděli k nehodě vozu Daewoo Matiz, který boural při jízdě od Letkova na Starý Plzenec.

Fotogalerie

Auto nejprve přejelo do protisměru a když opustilo vozovku, převrátilo se na střechu. Řidič a spolujezdec z něj vylezli bez pomoci záchranářů.

„Ošetření odmítli. Lékař oba zkontroloval a ponechal na místě,“ uvedla mluvčí krajské záchranné služby Mária Svobodová

Za volantem osobního auta seděl podle policie dvaapadesátiletý muž. „Dechová zkouška byla u řidiče pozitivní, přístroj ukázal 2,4 promile,“ uvedla policistka Markéta Fialová.

Hasiči na Plzeňsku bourali také 13. srpna, když jeli k převrácenému nákladnímu vozidlu silničářů. U Hoříkovic sjela cisternová stříkačka do příkopu a zůstala ležet na boku. Při nehodě se lehce zranil jeden z hasičů.

Osobní auto i vůz hasičů havarovaly v úterý na silnici z Letkova do Starého Plzence.

Osobní auto i vůz hasičů havarovaly v úterý na silnici z Letkova do Starého Plzence.

Autor: