Nehoda tří aut za Plzní zastavila provoz na České Budějovice

  10:06
Nehoda tří osobních vozidel komplikovala dopravu na hlavním tahu z Plzně na České Budějovice u obce Losiná. Policisté v místě kolize řídili provoz kyvadlově. Po čelním střetu zůstali v autech dva zranění šoféři.

Nehoda se stala před sedmou hodinou ráno ve stoupání nad Losinou za odbočkou na Nezvěstice.

Fotogalerie

„Devětačtyřicetiletá řidička jela s Fordem Focus od Chválenic. V pravotočivé zatáčce přejela do protisměru, kde se dostala do smyku a poté se čelně střetla se Škodou Octavia, kterou řídil o tři roky mladší řidič,“ popsala kolizi policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Oba dva šoféři se při nehodě zranili.

„Ženu se středně těžkým zraněním a muže s lehčím zraněním jsme převezli do Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně. Oba jsou mimo ohrožení života,“ informovala mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Do fordu ještě nabouralo třetí vozidlo, Peugeot 301. Auto řídila osmapadesátiletá žena, která jela za peugeotem a nestihla včas zareagovat a předejít tak kolizi. „Šlo pouze o menší náraz, při kterém se řidičce nic nestalo,“ doplnila Hokrová.

Všichni tři šoféři se podrobili dechovým zkouškám, jejichž výsledky byly negativní.

Nehoda na hlavním tahu z Plzně do Českých Budějovic na více než hodinu silnici zcela uzavřela. Provoz místem poté řídili dopravní policisté a vozidla pouštěli kyvadlově.

Autor: