VIDEO: V Plzni zavřeli Rooseveltův most, MHD měla půlhodinové zpoždění

  15:18
V centru Plzně začala čtyřměsíční oprava Rooseveltova mostu, která ještě více zkomplikovala už tak hustou dopravu ve městě plném uzavírek. Na most nyní smí jen pěší, vozy MHD, záchranáři a vozidla stavby. Tím pádem se tak ucpaly okolní ulice, že zpoždění nabíraly i autobusy, které most používat mohou.

Dispečeři dopravních podniků potvrdili, že už ráno a dopoledne byla zdržení autobusů mnohem větší, než dosud bylo obvyklé kvůli dalším omezením.

Řada řidičů se ráno otáčela až před dopravními značkami zakazujícími vjezd na most, i když podél silnic jsou cedule upozorňující na nové dopravní omezení. Někteří přes zákaz po silnici i tak projeli.

Jeden z řidičů kamionů se dokonce snažil uzavřený most objet uličkami kolem náměstí Republiky.

Při pokusu o odbočení z Dominikánské do Veleslavínovy ulice ale zjistil, že se do ní přes zaparkovaná auta opravdu nedostane, a pak složitě vycouvával ven. Tím ale zablokoval i spousty aut, která jela za ním.

Koordinátor dopravních staveb v Plzni Václav Lacyk už před týdnem varoval, že hledání objízdných tras je nyní ve městě velmi obtížné.

„Náhradní trasy za uzavřený Rooseveltův most jsou vlastně jen dvě. Jedna vede po trase Karlovarská – most Generála Pattona - sady Pětatřicátníků, druhá je kolem Boleveckého rybníka a Jateční ulicí. Ale kvůli už uzavřené Mohylové ulici je situace v Jateční v posledních týdnech složitější,“ uvedl Václav Lacyk.

Fotogalerie

Časně ráno to podle dispečerů dopravních podniků vypadalo, že v ranní špičce budou mít autobusy jezdící po Karlovarské i Jateční ulici zpoždění kolem čtvrt hodiny.

„Jenže pak se situace zhoršovala, zpoždění narůstala kvůli silnému provozu i na 30 minut. Situace je určitě horší, než byla v posledních dnech,“ uvedl mluvčí dopravních podniků René Vávro.

Kvůli opravě Rooseveltova mostu je omezena doprava i na průtahu městem, který vede pod ním. Pro každý směr je nyní jen jeden jízdní pruh, dosud měla auta pro každý směr dva.

Oprava za 25 milionů korun je naplánovaná do konce srpna. O prázdninách se most uzavře i pro pěší a městskou dopravu.

Uzavřený Rooseveltův most v Plzni

Uzavřený Rooseveltův most v Plzni

Autor: