Prázdniny začnou jako obvykle uzavírkami, v Plzni odstartuje oprava Klatovské

  9:32
První prázdninový týden přinese v Plzni řadu nových omezení a také změny v už započatých uzavírkách. Do další etapy vstoupí oprava výpadovky na Třemošnou a Most. Stavební technika se přesune od výjezdu z Plzně na druhou stranu silnice. Dopravu zkomplikuje také oprava Klatovské ve směru na Bory. O nadcházejícím víkendu budou silnice a řidiči pod zvýšeným dohledem policistů a strážníků.

Od června začíná v Plzni velká oprava Lidické a Plaské ulice. Dopravní značení avizující chystanou opravu postavili silničáři na výpadovku do Třemošné už před několika dny. (31. května 2024) | foto: Petr Ježek, MF DNES

Stavbaři původně počítali, že na opravované střední části dálničního obchvatu Plzně bude o posledním červnovém víkendu doprava obousměrně převedená do už opraveného pásu, kterým se běžně jezdí z Rozvadova na Prahu. Mluvčí společnosti Strabag Edita Novotná uvedla, že museli termíny upravit.

„Podle aktuálního harmonogramu skončí první etapa oprav 5. července, poté dojde k úpravě dopravního značení. Od pondělí 8. července bude doprava převedena do protisměru,“ upozornila Novotná.

Změna harmonogramu prací znamená, že tunelem Valík budou auta od 8. července opět projíždět jen jedním tubusem. Při jízdě od Prahy na Rozvadov nově nebude možné sjíždět z dálnice na sjezdu 80 (Litice) na Plzeň ani Klatovy. Zároveň na této křižovatce nebude možné najíždět od Plzně ani Klatov na dálnici D5 ve směru na Rozvadov.

Policejní mluvčí Ondřej Hodan potvrdil, že dopravní policisté budou zejména od pátku do neděle dohlížet ve zvýšené míře na provoz. Mluvčí plzeňské městské policie Jana Pužmanová uvedla, že strážníci budou v pátek dohlížet nejen na bezpečný odchod dětí s vysvědčeními od škol. „Vzhledem k tomu, že se s koncem školního roku pojí i oslavy, které se mnohdy neobejdou bez alkoholu, plánuje policie také zvýšené preventivní kontroly na dodržování zákazu požívání alkoholu nezletilými osobami. Zaměří se především na místa, kde se mladí scházejí, tedy na parky, hřiště a další volnočasové zóny,“ řekla.

S prázdninami začne řada omezení v Plzni

První prázdninový týden přinese zejména v Plzni řadu nových omezení, ale také změny v už probíhajících uzavírkách.

Hned 1. července vstoupí do další etapy oprava výpadovky na Třemošnou a Most. Stavební technika se přesune od výjezdu z Plzně na druhou stranu frekventované silnice. Teď přijde na řadu úsek od křižovatky Karlovarské s Lidickou směrem na Bolevec, až k ulici Na Sudech.

Z Karlovarské bude smět odbočit doprava pouze MHD a vozidla stavby. „Objízdná trasa povede po Karlovarské a Gerské, vozidla mířící směrem na Most a Třemošnou sjedou po Studentské a v křižovatce s Plaskou odbočí doleva,“ informuje ŘSD. Práce jsou plánované do konce prázdnin.

Podle koordinátora dopravních omezení v Plzni Václava Lacyka začne 5. července oprava povrchu na Klatovské třídě ve směru na Bory od synagogy až k Sukově ulici. Opravy budou po úsecích. „Navíc 5. července začne rekonstrukce světelné signalizace v křižovatce Belánka (Klatovská Borská U Trati). Po dobu prací bude omezený průjezd křižovatkou, ze žádného směru nebude možné odbočení doleva,“ upozornil Lacyk na další dopravní zádrhel, který se protáhne až do prvních srpnových dnů.

Od Divadla J. K. Tyla až k Belánce je ještě naplánovaná rekonstrukce plynovodu v chodníku. Práce začnou 10. července, naplánované jsou na čtvrt roku. Kolem výkopů bude ve směru do centra uzavřený pro dopravu pravý jízdní pruh.

První červencový den se kvůli opravě uzavře na celé prázdniny pro dopravu včetně autobusů Kotíkovská ulice, ve stejný den se na náměstí Republiky kompletně uzavře pro veškerou dopravu průjezd křižovatkou s Františkánskou a Zbrojnickou ulicí. Kvůli tomu se změní až do konce listopadu i trasy autobusových linek 20, 33, 40, N1, N4 v centru města.

Kvůli opravě Goethovy ulice v centru města mění od 1. července trasy trolejbusy na linkách 13 a 14, o něco později se ulice kompletně uzavře i pro ostatní dopravu.

Ve Valíku vyměňují povrch, omezení potrvá do poloviny srpna (21. 5. 2024)

Autor: