Řidič kamionu jel zkratkou, v zákazu vjezdu zbořil plot a zapadl v poli

  13:32
Spoušť za sebou zanechal řidič kamionu, který v obci Pila na Domažlicku vjel do zákazu vjezdu. Uvázl na úzké silnici a při snaze z ní vyjet postupně narazil do dopravní značky, božích muk a oplocení, poškodil krajnici po obou stranách vozovky a nakonec zapadl v poli.

Kamion uvázl na úzké silnici v obci Pila na Domažlicku. Při otáčení porazil dopravní značku, zbořil plot, boží muka, poničil krajnici a nakonec zapadl v poli. | foto: Policie ČR

Osmačtyřicetiletý řidič kamionu přijel do Pily od obce Babylon v pondělí odpoledne. Zřejmě si chtěl zkrátit cestu, a proto nerespektoval dopravní značení.

S kamionem uvázl na úzké silnici a při snaze vyjet zpátky na komunikaci nejprve narazil do značky „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“. Následně porazil boží muka a oplocení u domu.

„Dále poškodil krajnici po obou stranách místní komunikace. S vozidlem značky Volvo s návěsem Schmitz přejel po hrázi návesního rybníka a ve snaze otočit se zapadl v poli,“ vyjmenovala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Dechovou zkoušku na alkohol měl řidič negativní, kolize se obešla bez zranění.

Na kamionu a návěsu vznikla celková škoda ve výši 40 tisíc korun, další škoda, kterou řidič způsobil se odhaduje na 16 tisíc korun. Šofér dostal na místě pokutu.

Autor: