ČEZ otevře u plzeňské Olympie největší dobíjecí místo na západě Čech

  14:10
Největší dobíjecí lokalitu na západě Čech otevře v nejbližších dnech pro majitele elektromobilů energetická společnost ČEZ. Dobíjecí stanice už jsou připravené u obchodního centra Olympia v Plzni-Černicích. Zákazníci tam naleznou 11 dobíjecích stojanů, každý o výkonu 50 kilowatt.

Řadu nabíjecích stojanů pro elektromobily vybudovala společnost ČEZ v nákupním centru Olympia v Plzni - Černicích. (7. 6. 2022) | foto: Petr Eret, MAFRA

„Znamená to, že doplní většinu kapacity baterie elektromobilu v řádu desítek minut a dodají řidičům certifikovanou bezemisní elektřinu. Podobně jako další huby i tento je koncipován s možností budoucího zvyšování výkonu stojanů, takže třeba dva až tři stojany o výkonu 50 kilowatt nahradíme stanicemi o výkonu 150 kilowatt a vyšším,“ popsala mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová.

Dobíjecí stanice v Plzeňském kraji vybudovala i Pražská energetika, firma TANK-ONO, velkým rozšiřovatelem sítě je i firma E.ON. V kraji jsou dobíjecí stanice i firmy Tesla a Innogy.

Nabíjecí místo u Olympie bude jednou z největších v České republice. Nabíječky leží jen kousek od obou sjezdů z dálnice D5.

Autor: