Šedesát dětí z tábora na Plzeňsku má zažívací potíže, musí do nemocnice

  21:42,  aktualizováno  22:02
Desítky dětí a několik dospělých odváželi ve čtvrtek večer záchranáři společně s hasiči z letního tábora ve Chříči na Plzeňsku do zdravotnických zařízení. Projevily se u nich zažívací problémy. I když záchranáři mají podezření, že by to mohlo být po nějakém jídle, není to potvrzené.

ilustrační snímek | foto: Petr Toman, MF DNES

„Na táboře bylo zasaženo 58 dětí a tři dospělí. Všichni trpí zažívacími problémy, zvracením a průjmem, u některých se projevila počínající dehydratace. Máme podezření, že snědli špatné jídlo. V současné době ještě probíhá jejich převoz do nemocnic. Nikdo není v ohrožení života, nikdo nevykazuje těžké zdravotní potíže,“ řekla ve čtvrt na deset večer iDNES.cz mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Kromě sanitek na místo zamířil i hasičský evakuační autobus. „Celé to bylo v režii záchranné služby. Autobusem vezeme lehčí případy do nemocnic, v autobusu jsou i zdravotníci,“ uvedl velící důstojník hasičů.

Z tábora záchranáři převezli 32 pacientů do plzeňských nemocnic, 26 jich vezou do zdravotnických zařízení v Praze.

Do tábora dorazili policisté. Na místě zjišťují, co přesně se stalo. „Mohu jen potvrdit, že byly zahájeny úkony trestního řízení. Vše je ale na úplném začátku,“ uvedla krajská policejní mluvčí Hana Kroftová.

Podle dostupných informací zdravotní problémy postihly jen část z asi 140 lidí, kteří v táboře byli. Příčinu budou zjišťovat i hygienici.

Autor: