Muž se ve firmě chlubil dvěma granáty, v areálu Škodovky zasahoval pyrotechnik

  10:50,  aktualizováno  12:19
Kvůli dělostřelecké munici zasahoval v Plzni na Borech policejní pyrotechnik. Podle dosavadních informací šlo o dva granáty, které přinesl do firmy v areálu Škodovky muž, aby je tady ukázal svému kolegovi. Ten ihned zalarmoval policii. Pyrotechnik později zjistil, že se jedná o cvičnou munici.

Pyrotechnik likviduje dělostřeleckou munici. | foto: Policie ČR

„Kolem osmé hodiny ráno přijal operační důstojník na tísňové lince 158 oznámení o nálezu munice. Oznamovatel uvedl, že jeho známý mu do zaměstnání jedné firmy na Borech přinesl ukázat dělostřeleckou munici,“ sdělila iDNES.cz policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Na místo ihned vyjelo několik policejních hlídek včetně pyrotechnika. „Podle dosud zjištěných skutečností by se mělo jednat o dva dělostřelecké granáty,“ doplnila mluvčí.

Munice byla na otevřeném prostoru a policisté kolem ní vymezili bezpečný perimetr. Následně si granáty odvezl pyrotechnik k likvidaci.

Ten zjistil, že se jedná o cvičnou munici a nehrozilo tedy, že by došlo k výbuchu.

Policejní mluvčí později upřesnila, že starší muž dva dělostřelecké náboje nalezl při vyklízení sklepa. Rozhodl se, že se s nimi pochlubí svému kolegovi, naložil je do auta a odvezl do práce.

„V souvislosti s tímto případem upozorňujeme občany, aby s žádným předmětem připomínajícím munici nemanipulovali. Nebezpečí nalezené munice tkví zejména v tom, že není zřejmé, v jakém stavu se nachází iniciační mechanismy. Některé mohou být vlivem času naprosto nefunkční, jiné se stanou časem maximálně citlivými na vnější podněty. Pokud kdekoliv naleznete předměty, u kterých budete mít podezření, že by se mohlo jednat o munici či její součást, veškerou činnost přerušte a přivolejte policii. Policisté pyrotechnické služby si převezmou předmět k likvidaci,“ apeluje na veřejnost policie.

Autor: